اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / بارش باران و برف کرمانشاه را فرا می گیرد
n83223777-72869524.jpg

بارش باران و برف کرمانشاه را فرا می گیرد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

علی محمد زوراوند روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بارش ها در اغلب نقاط استان با باران آغاز می شود اما انتظار می رود برای روزهای پایانی هفته و در مناطق سردسیر و حتی معتدل به شکل برف مشاهده شود.
وی ادامه داد: علاوه بر بارش باران شاهد وزش نسبتا شدید باد و رعد برق در برخی ساعات همراه با کاهش دمای روزانه و شبانه در اغلب نقاط استان خواهیم بود.
زوراوند تصریح کرد: بارش از عصر روز پنجشنبه تا اواخر روز جمعه و در نیمه غربی استان از شدت بیشتری برخوردار بوده و علاوه بر آبگرفتگی معابر عمومی و رواناب ممکن است باعث سیلابی شدن مسیل ها و رودخانه ها نیز بشود.
معاون اداره کل هواشناسی استان کرمانشاه، همچنین از احتمال غبارآلود شدن نواحی مرزی استان در روزهای چهارشنبه و پنجشنبه به دنبال وزش نسبتا شدید باد خبر داد.
وی گفت: یکی دیگر از پیامدهای ورود این سامانه بارشی کاهش ۲ تا ۴ درجه ای دمای روزانه و شبانه در اغلب نقاط استان است که به تدریج و تا پایان هفته اتفاق می افتاد.
زوراوند حداقل دمای امشب شهر کرمانشاه را چهار درجه بالای صفر و برای فردا شب سه درجه بالای صفر عنوان کرد و گفت: برای پنجشنبه شب دمای کرمانشاه به حدود صفر درجه می رسد.
معاون هواشناسی کرمانشاه همچنین سردترین نقطه استان طی امشب را سنقروکلیایی با دمای یک درجه زیر صفر عنوان کرد و گفت: ممکن است امشب دمای شهرستان کنگاور نیز به کمتر از صفر درجه برسد.
وی در پایان میانگین بارش های سال زراعی جاری استان (اول مهر تا هفتم اسفند) را بالغ بر ۴۹۰ میلی متر عنوان کرد و گفت: این مقدار بارش در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲۴۰ درصد و نسبت به دوره بلند مدت نیز ۸۴ درصد رشد نشان می دهد.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

باران

برف

هواشناسي كرمانشاه

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست