اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / انتخاب شهرستان گیلانغرب بعنوان قطب تولید نخود کشور
82263329-71084599.jpg

انتخاب شهرستان گیلانغرب بعنوان قطب تولید نخود کشور

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

کرم محمدی روز دوشنبه در این نشست افزود: براساس میثاق نامه ای که امروز با حضور امام جمعه و مدیران دستگاه های اجرایی ذیربط به امضا رسید، تاکید شد در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و به منظور اعتلای اقتصادی شهرستان، با راه اندازی کارگاه های صنایع تبدیلی، اقدام های اساسی با توجه به ظرفیت های موجود در گیلانغرب صورت گیرد.
مدیر اداره جهاد کشاورزی گیلانغرب نیز اظهار داشت: هم اکنون هشت هزار هکتار از زمین های کشاورزی این شهرستان به کشت نخود اختصاص دارد.
سعید حیدرپور؛ از تولید سالیانه ۶ هزار و ۶۰۰ تن نخود در گیلانغرب خبر داد و گفت: کشت نخود به دو صورت پاییزه و بهاره در دستور کار شهرستان قرار گرفته که با توجه به درآمدزایی مناسب این محصول، توسعه سطح زیرکشت هم در اولویت خواهد بود.
وی، دهستان حیدریه را مناسب ترین منطقه برای ایجاد کارگاه های صنعتی تبدیلی و بسته بندی نخود ذکر کرد و افزود: با تمهیدات اتخاذ شده، بازار صادرات این محصول به عراق از طریق مرز سومار فراهم شده و قراردادهای لازم هم ثبت شده است.
سرگرد کامران هزارخانی، جانشین ناحیه مقاومت بسیج سپاه گیلانغرب نیز از پرداخت حدود ۱۰ میلیارد ریال تسهیلات اقتصاد مقاومتی برای اجرای ۶۴ طرح از ابتدای امسال تاکنون در این شهرستان خبر داد و اضافه کرد که این طرح ها زمینه اشتغال ۱۲۰ نفر را در بخش های اصلاح باغ ها، زنبورداری، پرورش مرغ بومی، تولید قارچ و ایجاد صنایع دستی فراهم کرده است.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۸۰۶۶ خبرنگار:سلطانمراد شهبازپور ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • تولید
  • نخود
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست