اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / انتخابات صحنه انسجام و وحدت ملی است/پیروزی نهایی انتخابات مردم هستند
81964777-70523746.jpg

انتخابات صحنه انسجام و وحدت ملی است/پیروزی نهایی انتخابات مردم هستند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله محمودی محمدی عراقی روز دوشنبه در نشستی خبری که در ستاد انتخاباتی وی برگزار شد در خصوص حضور خود در عرصه انتخابات اظهار کرد: برای شرکت در انتخابات مجلس خبرگان رهبری علما و مدرسین حوزه علمیه قم به همراه علمای کرمانشاه از بنده دعوت کردند.
وی با بیان اینکه نامزد هیچ حزب و جناحی نیست، خود را نامزد جامعه روحانیت مبارز قم معرفی کرد و افزود: براساس تکلیفی که احساس می کردم و برای خدمتگزاری به مردم استان کرمانشاه تصمیم به حضور در این دوره از انتخابات مجلس خبرگان رهبری گرفتم.
آیت الله محمدی عراقی با تاکید بر اینکه مشارکت گسترده آحاد مختلف مردم بر پیروزی افراد و احزاب در انتخابات ارجحیت دارد، گفت: یکی از وظایف اصلی نامزدهای انتخاباتی فراهم کردن شرایط برای حضور حداکثری در این رویداد سیاسی است و مطمئنا در نهایت پیروز نهایی این انتخابات نیز خود مردم خواهند بود.
وی همچنین با ابراز امیدواری نسبت به اینکه حضور وی در عرصه انتخابات بتواند باعث وفاق و همدلی در بین جناح های مختلف درون انقلاب شود، افزود: اگر این موضوع برعکس شود و با حضور بنده دودستگی و اختلاف ایجاد شود مرا خوشنود نمی کند.

** اهمیت مجلس خبرگان کمتر از رهبری نیست
نامزد خبرگان رهبری در ادامه به جایگاه این مجلس اشاره کرد و گفت: به فرموده امام راحل (ره) جایگاه مجلس خبرگان کمتر از رهبری نیست ولی متاسفانه اهمیت، جایگاه و نقش آن برای عامه مردم زیاد شناخته شده نیست.
آیت الله محمدی عراقی افزود: همزمانی انتخابات مجلس خبرگان رهبری با مجلس شورای اسلامی نیز باعث شده بیشتر نگاه ها به انتخابات مجلس دوخته شود و انتخابات خبرگان به نوعی در حاشیه باشد.
وی با حساس و مهم خواندن جایگاه مجلس خبرگان و اعضای آن، گفت: باید سعی کنیم تا مردم بیشتر با نقش و کارکرد این مجلس و نمانیدگانی که روانه آن می کنند آشنا شوند.
آیت الله محمدی عراقی ادامه داد: خبرگان رهبری از مجموعه ای کارشناسان ارشد تشکیل شده که در موقع لازم وظیفه دارند عالم ترین، عادل ترین و شجاع ترین فرد را برای رهبری جامعه اسلامی معرفی و انتخاب کنند.
نامزد مجلس خبرگان حوزه انتخابیه کرمانشاه وظیفه مهم دیگر این مجلس را نظارت بر کار رهبری و تداوم شرایط شجاعت، عدالت و عالمیت فرد منتخب دانست و گفت: موضوع دوم از موضوع اول مهم تر و حساس تر است.

** آیت الله علما را برای نمانیدگی خبرگان را بر خودم مقدم می دانستم
وی در ادامه با بیان اینکه نمایندگان خبرگان رهبری باید حلقه اتصال مردم و مسئولان باشند و برای رفع گرفتاری های آنان تلاش نمایند، گفت: اعضای خبرگان باید همواره در میان مردم حضور یافته و مشکلات مردم را به مسئولان اجرایی منتقل و پیگیر حل آن نیز باشند.
آیت الله محمدی عراقی افزود: به همین دلیل ترجیح می دادم که آیت الله علما امام جمعه کرمانشاه به جای بنده مسئولیت حضور در انتخابات خبرگان را پذیرفته و به دلیل حضور همیشگی در کرمانشاه و بین مردم بهتر می توانستند مشکلات مردم را بشنود و به مسئولین انتقال دهد.
وی با بیان اینکه مشکلات زیادی در استان وجود دارد که تنها با همراهی تمامی مسئولان استان در بخش های مختلف قابل رفع شدن است، گفت: یکی از مشکلات ریشه ای این استان بی ثباتی در مدیریت ارشد آن است و تا مدیری مستقر و می خواهد برنامه هایش را پیگیری کند به ناگاه از مسندش عزل و جایش را به فرد دیگر می دهد.

** قانون اساسی اجازه تشکیل شورای رهبری را نمی دهد
نامزد مجلس خبرگان رهبری حوزه انتخابیه استان کرمانشاه در ادامه و در پاسخ به سوال یکی از رسانه های اصول گرا در خصوص اظهارنظر برخی از بزرگان نظام در خصوص تشکیل شورای رهبری گفت: نظر و سلیقه افراد محترم است اما قانون اساسی فعلی کشور این اجازه را نمی دهد.
وی یادآور شد: در قانون اساسی اول کشور شورای رهبری پیش بینی شده بود اما پس از مدتی و بنا بر دستور ایشان تغییراتی در قانون اساسی پدید آمد و این موضوع از قانون اساسی جدید حذف شد.
آیت الله محمدی عراقی با بیان اینکه تشکیل شورای رهبری در شرایط کنونی به صلاح کشور نیست و ایران اسلامی نیاز به رهبری مستقل که در مواقع لازم حرف آخر را بزنند دارد، گفت: خنثی شدن بسیاری از نقشه های دشمنان به برکت وجود رهبری جامع الشرایط و آگاه نظیر حضرت آیت الله خامنه ای اتفاق افتاده است.
وی با بیان اینکه موضوع رهبری انقلاب مشورتی هست اما شورایی نیست، گفت: طبق قانون اساسی رهبر انقلاب در مسائل اساسی و کلان کشور باید با کارشناسان فن مشورت کند که هم اکنون مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای عالی انقلاب فرهنگی به ایشان در خصوص مسائل مختلف مشورت های لازم را می دهند.

** دوقطبی جلوه دادن مجلس خبرگان اشتباه بزرگی است
این نامزد خبرگان رهبری در ادامه طرح موضوع شورای رهبری و دو قطبی جلوه دادن مجلس خبرگان رهبری را در حال حاضر اشتباه بزرگی دانست و افزود: نباید با چنین بحث هایی آرامش را از کشور بگیریم و باعث ایجاد اختلاف و دو دستگی بین نمایندگان مجلس خبرگان رهبری شویم.
آیت الله محمدی عراقی گفت: خوشبختانه آنچه که امروز بین تمامی نمایندگان فعلی مجلس خبرگان رهبری و نامزدهای مجلس بعدی به چشم می خورد ولایت مداری آن هاست.

** شان نماینده مجلس خبرگان دخالت در عزل و نصب مدیران نیست
این نامزد خبرگان رهبری در ادامه دخالت در عزل و نصب مدیران و کار مسئولان را در دون شان نمایندگان مجلس خبرگان رهبری دانست و افزود: دخالت در کار دیگران مورد قبول من نیست.
محمدی عراقی ادامه داد: اعضای خبرگان رهبری می توانند به عنوان نمایندگان مردم مشکلات را به مسئولین منتقل و پیگیر آن ها نیز باشند اما مطمئنا دخالت در کار آن ها و فشار برای نصب کسی در سمتی و عزل دیگری برای استان مضر خواهد بود.

** تقویت حوزه و دانشگاه کلید حل بسیاری از مشکلات فرهنگی است
وی همچنین تقویت حوزه علمیه و دانشگاه و ارتباط آن ها با یکدیگر در کنار انسجام دستگاه های فرهنگی و حمایت آن ها از نخبگان این عرصه را کلید حل مشکلات فرهنگی در جامعه دانست و افزود: کرمانشاه از لحاظ فرهنگی و مذهبی یکی از استان های کم نظیر کشور است.
آیت الله محمدی عراقی با بیان اینکه کرمانشاه به حق واقعی خود با توجه به ایثارگری مردمانش در دوران دفاع مقدس نرسیده است، گفت: در سفر رئیس جمهور به کرمانشاه که طبق شنیده ها به زودی اتفاق می افتد باید مسئولان استان اتاق فکری تشکیل داده و گزارش کاملی از وضعیت کرمانشاه به اطلاع ایشان رسانده شود.

** زندگی نامه آیت الله محمود محمدی عراقی
وی در پایان اشاره ای مختصر به زندگی نامه خود نیز داشت و افزود: من در مهرماه سال ۱۳۳۱ در شهرستان کنگاور به دنیا آمدم و پدرم مرحوم حاج آقا بهاء به عنوان اولین روحانی شهید استانی از شاگردان حضرت آیت الله بروجردی و حضرت امام خمینی (ره) بود.
آیت الله محمدی عراقی ادامه داد: دوره عمومی دروس حوزوی را در مدرسه شهید بهشتی و شهید قدوسی و رشته های تخصصی فلسفه و علوم قرآنی را نزد حضرات آیات مشکینی، خزعلی، جنتی و صانعی فرا گرفتم.
وی یادآور شد: دروس خارج از فقه خود را نیز زیرنظر حضرات آیات میلانی، علامه طباطبایی، رهبر معظم انقلاب، جوادی آملی، مصباح یزدی، حسن زاده آملی و مجتبی آقا تهرانی کسب فیض نمودم.
این نامزد خبرگان رهبری با اشاره به زندانی شدن خود در دوران رژیم ستمشاهی گفت: از سال ۵۱ تا ۵۳ به مدت سه سال به جرم اقدام علیه رژیم در زندان به سر بردم.
آیت الله محمدی عراقی گفت: در زمان جنگ تحمیلی نیز به عنوان مسئول مرکز تحقیقات عقیدتی و سیاسی سپاه پاسداران و قائم مقام نماینده امام (ره) در جبهه ها حضور داشتم و سپس پس از شهادت آیت الله محلاتی به عنوان نماینده امام راحل (ره) در سپاه پاسداران منصوب شدم.
وی با بیان اینکه ریاست سازمان تبلیغات کشور، ریاست سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران را برعهده داشته است، گفت: هم اکنون نیز عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، عضو شورای عالی مجمع تقریب مذاهب اسلامی، عضو مجمع جهانی اهل بیت (ع) و عضو شورای فرهنگ عمومی کشور از دیگر سمت هایی است که عهده دارم.
آیت الله محمدی عراقی در پایان ابراز امیدواری کرد در روز انتخابات شاهد حضور پرشور مردم در انتخابات باشیم و اصلح ترین نامزدها به مجالس خبرگان و شورای اسلامی راه یابند.
استان کرمانشاه دارای دو نماینده در مجلس خبرگان رهبری می باشد که در حوزه انتخابیه استان چهار نفر تائید صلاحیت شده اند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز هفتم اسفندماه در سراسر کشور برگزار می شود.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • مجلس خبرگان رهبری
  • آیت الله محمود محمودی عراقی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست