اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امیدوارم از ظرفیت این انتخابات برای رفع مشکلات مردم بهره گرفته شود

امیدوارم از ظرفیت این انتخابات برای رفع مشکلات مردم بهره گرفته شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار آیت الله محمود محمدی عراقی روز شنبه در جمع مردم پاوه در مسجد سابقی این شهر با انتقاد از حضور نداشتن نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی در ادوار مختلف در کمیسیون های تخصصی، این موضوع را از علل توسعه نیافتگی استان دانست.
وی اظهار کرد: در تمام ادوار مختلف مجلس هیچ گاه شاهد نبوده ایم که نمایندگان استان در کمیسیون های تخصصی و حیاتی همچون صنایع و معادن، کشاورزی (با توجه به اینکه استان کرمانشاه قطب کشاورزی کشور است) و برنامه و بودجه حضور نداشته اند.
آیت الله محمدی عراقی تصریح کرد: با توجه به حضور نداشتن نمایندگان استان در این کمیسیونهای حیاتی چگونه باید انتظار توسعه و پیشرفت و ایجاد اشتغال و رفع بیکاری را داشت.
وی گفت: استان ما به لحاظ شاخصه های مثبت در رتبه های آخر و به لحاظ شاخصه های منفی همچون بیکاری در رتبه های اول تا سوم کشور قرار دارد که این موضوع دل انسان را آزار می دهد.
وی اظهار کرد: مشارکت گسترده آحاد مردم در انتخابات می تواند بسیاری از این مشکلات را حل کند، چون دولت منتخب مجلس است و مجلس در رأس همه امور است.
وی گفت: حضور حداکثری مردم در انتخابات، لبیک به دعوت مقام معظم رهبری است و یقین داریم که مردم ما با وجود مشکلات بیکاری و اقتصادی حضوری حماسی در انتخابات هفتم اسفند خواهند داشت.
محمدی عراقی با اظهار خرسندی از حضور در بین مردم پاوه گفت: پاوه قدمگاه شهیدان، قدمگاه مقام معظم رهبری و دیار بیش از ۶۴۰ شهید و هزاران جانباز سرافراز است.
وی با اشاره به ایثار و فداکاری مردم پاوه در دوران دفاع مقدس گفت: مردم این دیار در راستای حفاظت و صیانت از انقلاب اسلامی و مرزهای ایران اسلامی از جان مایه گذاشتند و مستحق خدمت هستند.
نامزد مجلس خبرگان رهبری با اشاره به تجاوز استعمارگران طی ۲۵۰ سال گذشته به کشورمان گفت: در هر جنگی قطعه ای و قسمتی از خاک پاک کشورمان از این سرزمین جدا شد.
وی افزود: تنها در هشت سال دفاع مقدس بود که حتی یک سانتیمتر از خاک ایران اسلامی در دست متجاوزان نماند و حتی فرزندان این کشور موفق شدند تا داخل خاک عراق هم بروند اما چون تجاوز در ایده و آرمان ایران اسلامی نبود و نیست در مرزهای خودمان با اقتدار ایستاده ایم.
محمدی عراقی افزود: ویرانی های ناشی از هشت سال جنگ تحمیلی هنوز هم مردم این استان مقاوم را آزار می دهد و هنوز مرهمی برای زخمهای این استان در ابعاد مختلف داده نشده است که مهمترین آن بیکاری جوانان ما است.
وی با بیان اینکه دولت های مختلف در حد توان و وسع خود خدماتی را انجام داده اند گفت: این خدمات کافی نیست و نیاز به خدمات بیشتری است و مسئولان باید با تلاش بیشتر ایثار و فداکاری و مقاومت و ایستادگی مردم ما را جبران کنند.
شهرستان پاوه با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در شمال غربی استان کرمانشاه قراردارد
۷۴۴۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • انتخابات ۹۴
  • محمدی عراقی
  • خبرگان رهبر ی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست