اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امسال ۸۷ طرح اشتغالزا برای مددجویان کمیته امداد قصرشیرین اجرا شد
81945784-70488391.jpg

امسال ۸۷ طرح اشتغالزا برای مددجویان کمیته امداد قصرشیرین اجرا شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا محسن رخصی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای اجرا و راه اندازی این طرح ها در مجموع ۱۰ میلیارد و ۱۹۰ میلیون ریال تسهیلات از سوی این نهاد با کارمزد کم و بازپرداخت طولانی پرداخت شده است.
وی اظهار کرد: با بهره برداری از این طرح ها زمینه اشتغال۹۰ نفر از افراد جویای کار در بخش های دامپروری، کشاورزی، تولیدی و خدماتی فراهم شده است.
وی بیان کرد: یکی از اقدامات ارزشمند کمیته امداد توجه به اشتغال خانواده های زیرپوشش است تا بتوان معضل بیکاری که اکنون یکی از مسائل اصلی کشور و دغدغه مسئولان نظام است را رفع کرد.
وی اضافه کرد: اشتغالزایی بصورت ویژه در سرفصل برنامه های کمیته امداد امام خمینی (ره) قرار دارد و در سال های گذشته با حساسیت خاصی برای اشتغال مددجویان فاقد شغل مورد توجه قرار گرفته است.
وی تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده را از محل منابع بانکی و اعتبارهای داخلی کمیته امداد برای ایجاد طرح های خرد از جمله مشاغل خانگی، کشاورزی، دامپروری و امور صنفی بیان کرد.
مدیر کمیته امداد امام خمینی قصرشیرین همچنین از افتتاح یک طرح باغداری به مساحت دو هکتار با صرف ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار در دومین روز از دهه مبارک فجر در این شهرستان خبر داد.
رخصی گفت: این طرح که با هدف احیای زمین برای کاشت مرکبات و خرما توسط یکی از مددجویان اجرا شد با استفاده از تسهیلات بانکی و منابع کمیته امداد به بهره برداری رسید.
قصرشیرین در غرب استان کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد دو هزار و ۶۶۹ نفر در قالب ۹۹۹ خانوار از خدمات کمیته امداد امام خمینی (ره) بهره مندند.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست