اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امسال ۷۸ فرصت شغلی برای افراد جویای کار در قصرشیرین ایجاد شد
82187633-70936680.jpg

امسال ۷۸ فرصت شغلی برای افراد جویای کار در قصرشیرین ایجاد شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، مرادعلی تاتار روز یکشنبه در جلسه کارگروه توسعه و اشتغال قصرشیرین افزود: این تعداد شغل توسط پنج دستگاه های اجرایی شهرستان برای افراد جویای کار صورت گرفته است.
وی اظهار کرد: با توجه به تغییر سیاست های دولت در زمینه اشتغال و ایجاد شغل پایدار، تاکنون تعهدات اشتغال در سال ۹۵ به شهرستان ها اعلام نشده است.
وی بیان کرد: پارسال در مجموع ۹۶۲ شغل جدید برابر با ۹۶ درصد تعهدهای این شهرستان محقق شد که این امر مرهون تلاش و همکاری دستگاه های اجرایی است.
سرپرست فرمانداری قصرشیرین، مجموع تعهد ایجاد اشتغال در این شهرستان مرزی در سال گذشته را ۹۹۸ شغل اعلام کرد.
تاتار اضافه کرد که از ابتدای امسال همچنین ۵۰ فقره پرونده تسهیلات اشتغالزا از سوی کمیته امداد امام خمینی (ره) و ۲۰ مورد تسهیلات ۱۲۰ میلیون ریالی توسط صندوق کارآفرینی امید به متقاضیان واجد شرایط پرداخت شده است.
این مقام مسوول گفت: دستگاه های اجرایی می توانند با وجود اعلام نشدن تعهدات اشتغال امسال، همچنان اشتغال های ایجادی خود را در سامانه اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی ثبت کنند.
تاتار با اشاره به وجود بازارچه های مرزی پرویزخان و خسروی برای ایجاد اشتغال پایدار و توسعه در قصرشیرین گفـت: باید از ظرفیت های موجود این شهرستان در راستای ایجاد اشتغال جوانان جویای کار به شکل مطلوب استفاده کرد.
وی رویکرد اساسی دولت تدبیر و امید را ایچاد اشتغال پایدار و توسعه در جامعه ذکر کرد و افزود: برای تحقق این مهم علاوه بر شناسایی ظرفیت های موجود، زمینه برای ورود سرمایه گذاران بخش خصوصی نیز باید فراهم شود.
شهرستان مرزی قصرشیرین با بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت در غرب کرمانشاه با عراق ۱۸۶ کیلومتر مرز مشترک دارد که در امتداد این مرز دو معبر رسمی پرویزخان و خسروی قرار دارد که مبادلات اقتصادی، تجاری و صادرات کالا به اقلیم کردستان و حکومت مرکزی عراق از این ۲ مرز انجام می شود.
روزانه ۸۰۰ تا یک هزار و ۲۰۰ دستگاه کامیون حامل کالاهای صادراتی از مرز رسمی پرویزخان به اقلیم کردستان عراق و همچنین ۵۰۰ دستگاه کامیون کالا از طریق مرز رسمی خسروی به حوزه حکومت مرکزی عراق (بخش مرکزی) صادر می شود.
همچنین روزانه به طور میانگین ۶۰۰ دستگاه تانکر سوخت رسان عراقی و ایرانی از مبدا اقلیم کردستان عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان به مقصد بنادر جنوبی کشورمان وارد خاک جمهوری اسلامی ایران می شود.
هم اکنون ۵۴ درصد مجموع صادرات کالاهای غیرنفتی کشورمان به عراق از طریق مرز رسمی پرویزخان قصرشیرین انجام می شود.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • اشتغال
  • کارگروه
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست