اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امام جمعه گیلانغرب: حضور در انتخابات بیانگر پایبندی مردم به نظام اسلامی است
81980406-70551614.jpg

امام جمعه گیلانغرب: حضور در انتخابات بیانگر پایبندی مردم به نظام اسلامی است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

حجت الاسلام محمدطاها مهری روز جمعه با حضور در شعبه شماره ۲ شهری اخذ رای پس از انداختن رای خود به صندوق در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از نخستین ساعت کار رای گیری شاهد حضور و مشارکت گسترده اقشار مختلف مردم در پای صندوق های رای بوده ایم و این امر بیانگر خلق حماسه سیاسی از سوی امت اسلامی است.
وی اظهار کرد: همانطور که رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند شرکت در انتخابات امری واجب و یک وظیفه شرعی و دینی است و کسانی که دغدغه پیشرفت، تعالی، آرامش و آسایش جامعه و کشور را دارند باید در عرصه انتخابات مشارکت گسترده ای داشته باشند.
وی بیان کرد: مردم باید با احساس مسئولیت از حقی که نظام جمهوری اسلامی برای انتخاب به آنها داده است استفاده کنند چرا که این حق گرفتنی است و با حضور در پای صندوق های رای می توانیم آن را بگیریم.
خطیب جمعه گیلانغرب اضافه کرد: باید نمایندگانی را انتخاب کنیم که دل در گرو نظام و رهبری داشته باشند و منافع و مشکلات مردم را اصل اولویت کاری خود بدانند.
حجت الاسلام صفدری ادامه داد: هر رای مردم در انتخابات تیری بر قلب دشمن و خاری در گلوی بدخواهان نظام اسلامی است.
وی گفت: شرکت در انتخابات مایه شادی دل دوستان انقلاب و رهبری و مایه ناامیدی دشمنان است و افرادی که تا این ساعت نتوانسته اند در انتخابات شرکت کنند هرچه سریعتر در پای صندوق های رای یابند و با رای خود سرنوشت خویش و کشور را تعیین کنند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری امروز همزمان با سراسر کشور هفتم اسفند ماه در مرکز حوزه انتخابیه قصرشیرین آغاز شده است.
در حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب مردم از بین ۹ نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مجاز به انتخاب یک نفر بعنوان نماینده هستند.
استان کرمانشاه دارای دو نماینده در مجلس خبرگان رهبری است.
در مجموع سه هزار و ۵۰۰ نفر از عوامل اجرایی کار برگزاری انتخابات را در ۲۰۱ شعبه اخذ رای در قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب را بر عهده دارند.
قصرشیرین مرکز حوزه انتخابیه شهرستان های سرپل ذهاب و گیلانغرب است.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب از مجموع جمعیت حدود ۲۲۰ هزار نفری این شهرستان ها ۱۲۵ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • خلق حماسه
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست