اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امام جمعه گيلانغرب: شهدا بهترين الگو در زندگي هستند
82059921-70696827.jpg

امام جمعه گيلانغرب: شهدا بهترين الگو در زندگي هستند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ايرنا حجت الاسلام محمدطاها مهري روز سه شنبه در يادواره شهداي فرهنگي گيلانغرب افزود: اسلام دين آموختن دانش براي زندگي سعادتمندانه براي دنيا و آخرت انسان هاست كه اين امر بيانگر اهميت علم آموزي است.
وي اظهار كرد: اهميت علم و دانش در اسلام به قدري است كه نخستين كلمه نازل شده بر پيامبر در اين خصوص بود و بر اين اساس اولين معلم خود خداوند متعال است.
وي بيان كرد: شرافت و مرتبت معلم زماني اهميت پيدا مي كند كه بتواند شان خداوند و پيامبران را در وجود خودش محقق كند و مربيان و معلمان ما بايد بدانند رداي معلمي را از خدا و پيامبر (ص) به نوعي به ارث گرفته اند.
امام جمعه گيلانغرب افزود: معلمي ذوق و هنر توانمندي و جلوه اي از قدرت لايزال الهي است و جايگاه معلمان در دين مبين اسلام بسيار رفيع و والاست.
حجت الاسلام مهري بيان كرد: نهاد آموزش و پرورش بايد هدفش انسان سازي باشد چرا كه موسس اين نهاد مقدس خداوند است از اين رو در اسلام و افكار عالمان معلمي همواره جايگاهي رفيع دارد.
وي ادامه داد: توسعه و پيشرفت روزافزون كشور در گرو توجه به دستگاه تعليم و تربيت است و رفع مشكل معيشتي معلمان بايد مورد توجه بيشتر مسوولان قرار گيرد.
وي نخستين و اساسي ترين نشانه معلم نمونه را برخورداري از سوز و گداز انسان سازي دانست و گفت: شهيد مطهري هم با داشتن اين خصلت مهم به تمام معنا يك الگو بود.
در پايان از خانواده هشت شهيد فرهنگي گيلانغرب با اهداي جوايزي تجليل شد.
از مجموع ۷۵۰ شهيد شهرستان گيلانغرب ۲۸۶ تن شهداي شاخص رزمنده هستند.
گيلانغرب در غرب استان كرمانشاه بيش از ۷۲ هزار نفر جمعيت دارد.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • يادواره
  • شهداي فرهنگي
  • قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست