اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امام جمعه کرمانشاه: کاراصلی نماینده مجلس قانونگذاری و نظارت بر اجرای قوانین است

امام جمعه کرمانشاه: کاراصلی نماینده مجلس قانونگذاری و نظارت بر اجرای قوانین است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه که در مسجد جامع برگزار شد، اظهار کرد: مردم باید بدانند که وعده هایی چون ایجاد شغل، آسفالت و… از حیطه اختیار نماینده خارج است ولی نمایندگان می توانند با تصویب قوانین خوب و نظارت بر حسن اجرای این قوانین برای تحقق اشتغال و توسعه کوشا باشند.
وی از نامزدهای انتخاباتی و هواداران آنها خواست تا اخلاق مداری را در دستور کار قرار دهند و با آبروی دیگران بازی نکنند و طبق فرموده امام راحل، مردم نیز برای ادای تکلیف رای بدهند و کاری به شکست و پیروزی ها نداشته باشند.
وی همچنین لزوم توجه نمایندگان آتی مردم استان کرمانشاه در مجلس نسبت به برنامه اقتصاد مقاومتی را خواستار شد و افزود: با اینکه ۲ سال از ابلاغ این برنامه از سوی رهبر انقلاب می گذرد ولی لازم است نمایندگان نظارت قاطعی بر اجرای آن داشته باشند تا از وابستگی به خارج رها شویم.
خطیب جمعه کرمانشاه با یادآوری بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد انتخابات مجالس خبرگان و شورای اسلامی بعنوان مظهر بیداری ملت، تاکید کرد: روز هفتم اسفند مانند روز ۲۲ بهمن باید همه ما با بصیرت و بیداری همراه با خانواده های خود در پای صندوق های رای حضور یابیم و به شایسته ها رای بدهیم.
آیت الله علما همچنین به برخی اظهارنظر مسئولان آمریکایی در مورد انتخابات بخصوص جهت گیری آنان به سمت نامزدهایی در حوزه خبرگان رهبری گفت: ملت باید در روز انتخابات کاملا در جهت عکس خواسته آمریکاییها و دشمنان نظام اسلامی گام بر دارند.
وی افزود: از ابتدای انقلاب آمریکاییها با چند مرکز اساسی نظام جمهوری اسلامی مانند شورای نگهبان، ولایت فقیه و سپاه پاسداران مخالف بوده و هستند در حالیکه مردم به این ارکان علاقه دارند و در هفتم اسفند بار دیگر بر خلاف نیات و خواسته آمریکایی ها عمل خواهند نمود زیرا ما دارای نظامی هستیم که برای حفظ و ثبات آرمان های آن چند صد هزار شهید و جانباز داده ایم.
خطیب نماز جمعه کرمانشاه همچنین زیرسئوال بردن شورای نگهبان را به معنای القای غیرقانونی بودن انتخابات دانست و گفت: چنین تفکری یعنی اینکه چهار سال تلاش مجلس را که مورد تایید شورای نگهبان و مردم هستند، زیرسئوال بردن و هدف از این نوع نگرش هم مات کردن انقلاب اسلامی است.
وی از مردم خواست با نهایت دقت و وسواس در انتخابات مجالس خبرگان و شورای اسلامی حضور یابند و با بصیرت و دقت به افراد شایسته رای دهند.
امام جمعه کرمانشاه همچنین به اظهارات یکی از مسئولان آمریکایی که به تازگی مدعی شده بود که مانع از حضور سرمایه گذاران در ایران خواهند شد، واکنش نشان داد و گفت: در حالی که یکی از اهداف برجام و حل مسأله هسته ای، گشایش در ورود سرمایه گذاران به کشور بود اما این سخنان خلاف اهداف برجام است و نشان دهنده این نکته که آمریکا غیرقابل اعتماد می باشد.
امام جمعه کرمانشاه در ادامه روز ۳۰ بهمن که سفارت رژیم صهیونیستی در تهران بسته شد و به جای آن سفارت کشور فلسطین گشایش یافت را گرامی داشت.
وی همچنین اول اسفند، روز روحانی را تبریک گفت و افزود: در چنین روزی جنگنده های رژیم بعث به هواپیمای حامل حدود ۴۰ نفر از نمایندگان مجلس و مسئولان سایر ارگانها که در حین بازدید از جبهه های جنگ بودند، حمله کردند و آنان را به شهادت رساندند که در این میان نماینده امام خمینی (ره) یعنی آیت الله محلاتی هم به شهادت رسید و به همین دلیل این روز را به نام روز روحانی نامگذاری کردند.
آیت الله علما به پنجم اسفند و روز بزرگداشت خواجه نصیرالدین طوسی که به روز مهندس نیز مشهور است، اشاره کرد و این مناسبت را به جامعه مهندسی کشور و استان کرمانشاه تبریک گفت.
۶۵۳۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • انتخابات
  • امام جمعه کرمانشاه
  • مصطفی علما

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست