اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امام جمعه کرمانشاه: عزت ایران اسلامی ناشی از تربیت اسلامی و اهل بیت است
n82637950-71817199.jpg

امام جمعه کرمانشاه: عزت ایران اسلامی ناشی از تربیت اسلامی و اهل بیت است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما یکشنبه شب در مراسم وداع با چهار شهید گمنام در مسجدالنبی کرمانشاه اظهار داشت: شهدا پرداختن به راه خدا را به ما گوشزد می کنند.
وی با بیان اینکه باید یاد و خاطره شهدا را زنده نگه داریم، گفت: دشمنان تاکید دارند که اگر جلوی ایران گرفته نشود به یک امپراتوری اسلامی تبدیل خواهد شد.
آیت الله علما ادامه داد: امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب بودند با رهنمودهای خود این قدرت را به ایران اسلامی بخشیدند.
وی با بیان اینکه اعتقادات فرزندان ما جنگ تحمیلی را به نفع ما تمام کرد، گفت: اگر امروز در سوریه می بینیم حججی ها با افتخار به میدان می روند ناشی از عزتی است که ما از اهل بیت و تربیت اسلامی داریم.
نماینده ولی فقیه در استان کرمانشاه تاکید کرد: عزت ما بدون شک از بی نیازی و دوری گرفتن از جهان سلطه میسر می شود و اگر امروز می بینیم که ایران در عراق ،سوریه، یمن و لبنان صاحب نفوذ است ناشی از عزت و اقتدار ایران اسلامی است.
وی افزود: امام راحل و مقام معظم رهبری آنچنان انقلاب را هدایت می کنند که مبادا از راه راست منحرف شود.
امام جمعه کرمانشاه با بیان اینکه شهدا جان خود را دادند که خدا بر کشور حاکم و ایران اسلامی مقتدر و عزت مند باشد، گفت: امپراتوری اسلامی را جوانان مسلمان ایجاد می کنند، پس باید اسلام و انقلاب را به هر قیمتی که شده با چنگ و دندان‌ نگهداریم.
آیت الله علما با بیان اینکه دنیا بر روی جوانان ایران اسلامی و اقتدار و عزت آنان حساب باز می کند، اظهار داشت: رمز و راز موفقیت اسلامی پیروی از راه قران و راهی که ولی فقیه توصیه می کند، است.
پیکرهای مطهر این شهدای والامقام طی عملیات تفحص کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح، اواخر سال گذشته و اوایل امسال در مناطق عملیاتی بدر و کربلای چهار تفحص و به آغوش میهن اسلامیمان باز گشته اند.
پیکر پاک این شهدا در روزهای دوشنبه و سه شنبه (۳۰ و ۳۱ مرداد) مصادف با ایام شهادت حضرت جواد الائمه (ع) در شهر میانراهان شهرستان صحنه، پادگان امام حسن مجتبی (ع) و پادگان شهید رجایی تشییع و تدفین خواهند شد.
سه تن از این شهدای گرانقدر با سنین ۱۷، ۱۹ و ۲۱ ساله در عملیات بدر منطقه شرق دجله و یک شهید ۲۲ ساله نیز در عملیات کربلای چهار در جزیره سهیل به درجه رفیع شهادت نائل آمده اند.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت بیش از ۹ هزار و ۸۰۰ شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است.
۷۴۴۵/۸۰۶۶ خبرنگار:سامان رحمتیان ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

وداع با شهدا گمنام

عزت ايران اسلامي

امام جمعه كرمانشاه

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست