اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امام جمعه کرمانشاه: رکود و بیکاری از مسایل ریشه دار کشور است
82115882-70802665.jpg

امام جمعه کرمانشاه: رکود و بیکاری از مسایل ریشه دار کشور است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه ماه این هفته با اشاره به تاکیدی که مقام معظم رهبری در دیدار کارگزاران نظام با ایشان در باره رکود و بیکاری داشتند؛ گفت: رکود باید شکسته بشود و دولت محترم باید این موضوع را مدیریت کند چرا که کشور ما ثروتمند است و فقط مدیریت قوی می خواهد.
وی به لزوم توجه به صنایع کوچک و نقش مهم آنها در اقتصاد مقاومتی اشاره کرد و گفت: صنایع کوچک باید تقویت بشوند.
آیت الله علما ادامه داد: ۹۰۰ هزار هکتار زمین کشاورزی در استان داریم که باید به دست جوانها سپرده شود و بانک ها و دولت نیز باید حمایت بکنند.
وی بر غلط بودن خام فروشی نفت تاکید کرد و گفت: شما آمریکا را ببینید که روزانه ۱۰ میلیون بشکه تولید نفت دارد اما حتی یک قطره هم خام فروشی ندارد.
امام جمعه کرمانشاه سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر آتش زدن برجام و در پاسخ به تهدید نامزد انتخاباتی آمریکا در مورد پاره کردن برجام را دستور قرآن و حکم خدا دانست و گفت: اگر طرف مقابل، عهد شکنی کند باید با او مقابله کرد.
آیت الله علما، همچنین با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تنزل و عقب نشینی در مقابل آمریکا پایانی ندارد، گفت: اینکه یک مقداری کوتاه بیاییم شاید اینها آدم بشوند صحیح نیست چرا که اینها آدم بشو نیستند.
وی تاکید کرد: ما باید مقتدر باشیم چرا که اقتدار به ما مصونیت می دهد؛ لذا تمام شئون کشور و وزارتخانه ها باید مقتدرانه کار و تلاش کنند.
وی اظهار کرد:همان سیاست امام (ره) که از سال ۴۲ در مقابل آمریکا ایستاد و نیز مواضع مقام معظم رهبری باید بر تمام شئون کشور حاکم بشود.
وی همچنین به دفاع مقام معظم رهبری از جوانان مومن و انقلابی اشاره کرد و گفت: اینها سرمایه های این کشورهستند و روز خطر اینها عرض اندام می کنند لذا ببینید چه کسانی امروز از سوریه و عراق دفاع می کنند.
امام جمعه کرمانشاه با تاکید بر لزوم شتاب و حرکت در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی، اظهار کرد: الان ۲ سال است که همه مسئولان بر لزوم اقتصاد مقاومتی داد می زنند؛ این موضوع دیگر باید ظهور و بروز داشته باشد و خودش را نشان بدهد.
آیت الله علما، همچنین به موضوع دشمنی آشکار آمریکا با انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: این دشمنی خاص است و فراتر از اختلاف معمول میان دولت ها است.
وی افزود: علت این دشمنی بوجود آمدن پدیده بی سابقه ای به نام جمهوری اسلامی است چرا که نظام اسلامی بر مبنای مقابله با استکبار، ظلم و استعمار شکل گرفته است؛ ببینید چه بلایی بر سر سوریه، عراق و یمن آورده اند؛ جمهوری اسلامی با ذات کار اینها مخالف است.
وی بیان داشت: پیام جمهوری اسلامی به گوش همه دنیا دارد می رسد و آنها این موضوع را تحمل نمی کنند؛ لذا همه باید مومنانه در خدمت این نظام باشیم.
امام جمعه کرمانشاه، علت اصلی فشار در بخش هسته ای را مخالفت نظام سلطه با پیشرفت علمی کشور عنوان کرد و افزود: آنها پیشرفت های علمی ما را تحمل نمی کنند هر چند آرام آرام تمام مطالب علمی بر ما روشن خواهد شد لذا همه باید مراقب و متوجه باشیم.
آیت الله علما، در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به پانزدهم ماه رمضان مصادف با میلاد امام حسن مجتبی و روز اکرام، گفت: اکرام را فراموش نکنید؛ هر کسی به اندازه توان خودش به ضعفا و فقرا کمک کند.
وی همچنین با تاکید بر لزوم نهادینه شدن فرهنگ صرفه جویی در زندگی، افزود: باید در مصرف آب، برق و گاز صرفه جویی کنیم چرا که در برخی از موارد میزان مصرف ما از کشور چین با یک میلیارد و ۳۰۰ میلیون نفر بیشتر است.
امام جمعه کرمانشاه در پایان سخنانش بر لزوم توجه به خانواده های شهدای مدافع حرم تاکید کرد و افزود: این مسئولیت بر دوش ما و مسئولان به شدت باید سنگینی بکند.
۷۴۵۷/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • امام جمعه كرمانشاه
  • ركود و بيكاري

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست