اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امام جمعه کرمانشاه:استهلال دقیق ماه در برنامه ریزی های افراد بسیار مهم و اثرگذار است
82086498-70747466.jpg

امام جمعه کرمانشاه:استهلال دقیق ماه در برنامه ریزی های افراد بسیار مهم و اثرگذار است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله مصطفی علما روز سه شنبه در آیین گشایش سومین اجلاسیه ستادهای استهلال مناطق قومی کشور که در تالار انتظار کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: استهلال ماه، زمان را برای ما مشخص و اوقاتی نظیر وقت شرعی برای اقامه نماز را مشخص می کند.
وی افزود: بسیاری از علمای شیعه و سنی خواندن دعای هنگام رویت هلال ماه را از آن جا که یکی از نشانه ها و آیت الهی است، مورد تاکید قرار داده اند.
آیت الله علما همچنین با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان، گفت: استهلال دقیق رویت ماه رمضان و همچنین ماه شوال از اهمیت بسیار زیادی در دین اسلام برخوردار است و چشم مسلمانان به علما و کارشناسان استهلال است.
رییس اجلاسیه ستادهای استهلال مناطق قومی کشور خاطرنشان کرد: اظهارنظر دقیق و یکپارچه در خصوص رویت هلال ماه رمضان و ماه شوال حلاوت و شیرینی بیشتری در کام مسلمانان ایجاد می کند و در این اجلاسیه نیز تلاش می شود تا کار همگام سازی در استهلال به خوبی صورت گیرد.
وی در ادامه خواستار اتحاد بیشتر مسلمانان علیه کفر شد و افزود: همه ما باید مصالح اسلام را در نظر گرفته و همدل و متحد برای تقویت این دین الهی بکوشیم.
آیت الله علما در پایان سعی و تلاش دشمن را ایجاد تفرقه بین آحاد مسلمانان دانست و گفت: باید با پرهیز از پرداختن به یکسری جزییات، به کلیات و مشترکات دین بپردازیم.
در سومین اجلاسیه ستادهای استهلال مناطق قومی کشور بیش از ۵۰ نفر از علمای اهل سنت از استان های آذربایجان غربی، بوشهر، خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، گلستان، هرمزگان و کرمانشاه حضور دارند.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • امام جمعه كرمانشاه
  • سومين اجلاسيه ستادهاي استهلال مناطق قومي كشور

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست