اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امام جمعه پاوه: یکی از علل مهم رشد جریانهای تکفیری،غفلت مسلمانان است
81963464-70521414.jpg

امام جمعه پاوه: یکی از علل مهم رشد جریانهای تکفیری،غفلت مسلمانان است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا ماموستا ملا قادر قادری روز یکشنبه در همایش بصیرت افزایی افزود: جریانهای تکفیری معلول هستند و علل عدیده ای دارند و یکی از مهمترین علل ایجاد و رشد این جریانها غفلت مسلمانان بوده است.
وی گفت: اگر ما علمای جهان اسلام غافل نمی بودیم این جریانها بوجود نمی آمد، زیرا که داعش و دیگر جریانهای تندرو و تکفیری دانش آموخته مدارس و مساجد هستند.
ماموستا قادری افزود: ما باید هوشیارانه عمل می کردیم و امروز شاهد این قضایا نبودیم و در کنار این غفلت ما دشمن هم توطئه و برنامه ریزی کرد تا صهیونیست در آرامش زندگی کند.
امام جمعه پاوه افزود: دشمنان با راه اندازی جنگهای متعدد در خاورمیانه و ایجاد اختلافات مذهبی بین مسلمانان راهی خاورمیانه شدند تا چند هدف مهم را دنبال کنند.
وی گفت: آنان با حضور در خاورمیانه ضمن اشغال این منطقه راهبردی جهان، اسلحه و مهمات خود را به فروش رسانده و در کنار سود بسیار آن، منابع و معادن انرژی این منطقه را با نازلترین قیمت به تاراج می برند.
امام جمعه پاوه افزود: یکی دیگر ازعلل اصلی ایجاد و رشد جریانهای تکفیری در خاورمیانه و لشکرکشی قدرتهای جهانی به این منطقه به بهانه مبارزه با داعش، حمایت از صهیونیستها در افزایش فشار بر فلسطین در سایه مبارزه با داعش است.
ماموستا قادری گفت: اگر علمای ما بصیر باشند مردم ما هوشیار خواهند شد و اگر بصیرت و هوشیاری در کنار هم قرار بگیرند ما لطمه و ضربه نخواهیم خورد.
امام جمعه پاوه با بیان اینکه در این همایش راهکارهای مقابله با جریانهای تکفیری و تندرو و بصیرت افزایی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت گفت: این بحثها با توجه به اوضاع کنونی جهان اسلام بسیار ضرورت دارد و باید انجام شود.
ماموستا قادری افزود: داعش و دیگر تکفیریها اگر از نظر سنگر و افراد هم از بین بروند، فکر اینها مدت ها خواهد ماند و تنها گروهی که می توانند با این فکر مبارزه کنند علما هستند.
امام جمعه پاوه با قدردانی از دفتر نمایندگی ولی فقیه در امور اهل سنت استان کرمانشاه برای برگزاری این همایش، اظهار امیدواری کرد: این بحثها مفید واقع شود و ما بتوانیم به طلبه ها و طلبه ها هم بتوانند به مردم شریف انتقال دهند.
شهرستان پاوه با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
۷۴۴۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • تکفیری
  • امام جمعه پاوه
  • ماموستا قادری

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست