اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امام جمعه پاوه:آیت الله هاشمی رفسنجانی هیچ گاه در برابر دشمنان متزلزل نشد
82383228-71318833.jpg

امام جمعه پاوه:آیت الله هاشمی رفسنجانی هیچ گاه در برابر دشمنان متزلزل نشد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا ماموستا ملاقادر قادری روز چهارشنبه در مراسم بزرگداشت آیت الله رفسنجانی، ایشان را ستونی برای انقلاب، یار مخلصی برای بنیانگذار جمهوری اسلامی و مقام معظم رهبری و مجاهدی در جبهه های جنگ و سیاستمداری شایسته دانست.
وی با بیان اینکه این عالم بزرگوار واسطه ای خوبی بودند، بین جناحهای مختلف سیاسی در کشور که بخوبی در این زمینه های مختلف نقش ایفا کرد، اظهار امیدواری نمود: بیت مکرم آیت الله هاشمی استقبال ملت شریف ایران، مسوولان نظام و پیام مقام معظم رهبری را فراموش نکنند و بتوانند در آن مسیر حرکت کنند.
وی تصریح کرد: حرکت خانواده حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در تداوم راه ایشان و رهبری همچنانکه حتی در ارتحال، تشییع و تدفین ایشان با احترام خاص و ویژه ای برگزار شد این احترام محفوظ و حتی تقویت شود.
امام جمعه پاوه افزود: مرگ و مراسم بزرگداشت بزرگان باید خروجی داشته باشد و خروجی ارتحال آیت الله هاشمی، تقویت وحدت ملی و تجدید عهد و وفاداری مردم به نظام و رهبری بود.
وی با اشاره به خدمات و زحمات رئیس فقید مجمع تشخیص مصلحت نظام و بیش از ۴۰ سال مسئولیت های متعدد مختلف در کشور گفت: کسانی که مسئولیت دارند مصونیت ندارند بلکه آنان هم اشتباه خواهند کرد لذا هیچ مسوولی نمی تواند بدون اشتباه باشد اما خدمات و زحمات این عالم جلیل القدر به اندازه ای فراوان است که اگر اشتباهاتی داشته است قابل گفتن نیست.
ماموستا قادری با اشاره به اختلاف نظرهای کم حضرت آیت الله هاشمی با دیگر مسوولان نظام که ناشی از نوع تفکر واندیشه می باشد افزود: مقام معظم رهبری با انتشار پیام خویش برای ارتحال آقای هاشمی و اقامه نماز بر پیکر مطهر ایشان حجت را بر همه ما تمام کرد.
وی تصریح کرد: مقام معظم رهبری در پیام خویش تمام کلمات را در وصف حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی بکار بردند و دیگر کلماتی برای بنده و دیگران نماند تا برای ارج نهادن به مقام و جایگاه این عالم وارسته بکار ببریم.
وی اظهار امیدواری کرد: تجلیل از بزرگان و ارج نهادن به خدمات و زحماتشان در زمانی که در قید حیات هستند انجام گیرد که بسیار پسندیده تر است تا زمانی که از بین ما می روند.
ماموستا قادری به خدمات ارزنده حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی به مناطق پاوه و اورامانات اشاره ای کرد و گفت: برخورداری مردم این دیار از نعمت گاز طبیعی به برکت حضور ایشان در سال ۷۴ در شهرستان پاوه که حدود شش ماه بعد از سفرشان این مهم انجام شد.
فرماندار شهرستان پاوه نیز گفت: در حقیقت حضرت آیت الله هاشمی پل ارتباطی بین مردم و نظام، پل ارتباطی مسوولان و مردم و پل ارتباطی ایران با تمام دنیا بود.
پرویز ایده پور افزود: این عالم بزرگوار در طول عمر با برکتشان همواره به عنوان محور وحدت ایفای نقش می کرد و این مهم در پیام بسیار مهم رهبر معظم انقلاب اسلامی به مناسبت ارتحال ایشان فرمودند که همانند آیت الله هاشمی نداریم و بنده کسی را نمی شناسم.
وی با بیان اینکه حتی مرگ و درگذشت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی وحدت آفرین بود، افزود: ارتحال این عالم مجاهد به عنوان یک موضوع که وحدت ملی را تقویت کرد در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت و ضبط خواهد شد.
ایده پور افزود: حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در قبل و بعد از انقلاب اسلامی و در حساسترین برهه ها وعرصه های انقلاب و نظام توسط حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری به عنوان ذخیره نظام و انقلاب یاد شده است.
فرماندار پاوه با اشاره به اینکه به جز صهیونیست ها هیچ کس از مرگ هاشمی خوشحال نشد، گفت: اقامه نماز بر پیکر ایشان توسط مقام معظم رهبری، حضور گسترده مردم ایران و حضور وحدت آفرین تمام مسوولان و جناح های سیاسی در کنار ارسال پیام سران بسیاری از کشورهای جهان در مراسم ارتحال و تشیع ایشان نشان دهنده تأثیرگذاری این مرد عرصه های سخت در داخل و خارج از کشور است.
در ادامه این مراسم حاضرین با تلاوت آیات قرآن کریم و نثار فاتحه نسبت به مقام و شخصیت حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی ادای احترام کردند.
شهرستان پاوه با بیش از ۶۰ هزار نفر جمعیت در شمال غربی کرمانشاه قرار دارد.
۷۴۴۸/۸۰۶۶ خبرنگار:محمدهادی زامیاد ** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • كليات
  • گزارش مراسم
  • امام جمعه و فرماندارپاوه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست