اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امام جمعه موقت سرپل ذهاب: عزت و تعالی انسان در گرو عمل به قرآن است
82114822-70800441.jpg

امام جمعه موقت سرپل ذهاب: عزت و تعالی انسان در گرو عمل به قرآن است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

حجت الاسلام مصطفی عسگری روز پنجشنبه در آیین معنوی محفل نورانی قرآن کریم، اظهار داشت: ماه پر برکت رمضان که از آن به عنوان بهار قرآن یاد شده است و برگزاری محفل های نورانی قرآن می تواند در تداوم انس انسان با قرآن کریم در دیگر ماه های سال تاثیرگذار باشد.
وی ماه مبارک رمضان را بهترین فرصت برای تقرب هر چه بیشتر انسان به درگاه باریتعالی دانست و بیان کرد: زیبایی الفاظ قرآن کریم، یک معجزه و دریچه‌ای برای جذب شدن انسان ها به سوی مفاهیم پرمحتوای آن است.
وی با اشاره به نقش موثر برپایی آیین معنوی و نورانی محفل انس با قرآن کریم در جلب و جذب بیشتر جوانان و تقویت بنیه اعتقادی و مذهبی در بین این قشر از جامعه بیان کرد: قاریان برجسته زیادی در سرپل ذهاب حضور دارند که می توان از ظرفیت‌های ارزشمند آنها استفاده کرد.
امام جمعه موقت سرپل ذهاب اظهارکرد: در صورت تحقق این مهم می توان علاوه بر جلوگیری از بسیاری ناهنجاری های اجتماعی، مفاهیم قرآنی را در جامعه ترویج و گسترش داد.
حجت الاسلام عسگری گفت: وقتی در محضر قرآن کریم حاضر می‌شویم شور و حال خاصی به انسان دست می‌دهد و باید زمینه حضور جوانان در محافل انس با قرآن را مهیا کنیم.
به مناسبت ماه مبارک رمضان، مراسم جزء خوانی قرآن کریم با حضور روزه داران، قاریان و حافظان قرآن کریم در طول هفته به جز جمعه ها، قبل از اقامه نماز مغرب و عشاء در مسجد جامع سرپل ذهاب برگزار می شود.
شهرستان سرپل ذهاب در غرب کرمانشاه واقع شده و بیش از ۹۰ هزار تن جمعیت دارد.
۸۰۶۶/۷۳۹۹/۷۰۷۹

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • محفل
  • قرآن كريم
  • قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست