اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امام جمعه قصرشيرين: روحانيان وعلما نماد دين اسلام هستند
82058386-70693745.jpg

امام جمعه قصرشيرين: روحانيان وعلما نماد دين اسلام هستند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ايرنا، حجت الاسلام علي ملكي روز دوشنبه در همايش تجليل از مربيان و هاديان عقيدتي و سياسي ناحيه مقاومت بسيج سپاه كه در سراسري غدير قصرشيرين برگزار شد افزود: استاد شهيد مرتضي مطهري يك فيلسوف، نابغه، رياضيدان و يك علامه در علوم مختلف بود و جريان سازي در تفكر بشريت را بوجود آورد.
وي اظهار كرد: همه استادان دانشگاه هاي جهان در مباحث عقلي و نقلي از تفكرات اين عالم برجسته استفاده مي كردند چرا كه ايشان منبعي براي اسرار الهي بود.
وي گفت: از ويژگي هاي شهيد مطهري ولايتمداري و ولايت پذيري بود و خدمت در ركاب ولايت را از دستورات صريح قرآن مي دانستند.
امام جمعه قصرشيرين بيان كرد: شهيد مطهري پرورش يافته فكري در دامان امام راحل بود و مباني فكري ايشان در فلسفه، عرفان و اخلاق توسط امام خميني (ره) پايه ريزي شده بود.
حجت الاسلام ملكي ادامه داد: شهيد مطهري مروج روحيه استعمارستيزي، مبارزه با طاغوت و پايه ريزي جريان فكري در دانشگاه و مساجد بود.
وي با بيان اينكه روحانيت مانند خوني در رگ هاي جامعه است افزود: دشمنان به دنبال اختلاف و فاصله انداختن بين مردم و روحانيت هستند و مردم بايد در اين زمينه هوشيار باشند و اين رسالت هاديان و مربيان عقيدتي و سياسي را سنگين مي كند.
مسوول نمايندگي ولي فقيه در ناحيه مقاومت بسيج سپاه قصرشيرين نيز با گراميداشت سالروز شهادت شهيد مطهري و روز معلم گفت: انقلاب اسلامي يكي از رخ دادهاي بي نظير در عصر معاصر بود كه فجر بزرگي در تاريخ بشريت رقم زد و شجره طيبه آن با بهره گيري از معارف ديني و همراهي مردم ايران به ثمر رسيد.
حجت الاسلام اسماعيل شامحمدي افزود: از آغاز پيروزي انقلاب اسلامي سپاه پاسداران براي پاسداري از ارزش هاي اسلامي و دستاوردهاي آن تشكيل شد و تاكنون نقش ارزنده اي در تاريخ پرافتخار انقلاب ايفا كرده است.
وي در ادامه همه مربيان و هاديان را به بهره گيري از منويات رهبري فرا خواند و گفت: يكي از وظيفه هاي عقيدتي سياسي سپاه پاسداران افزايش بصيرت سياسي و ارتقاي روحيه ولايتمداري و معنوي در جامعه است.
در پايان اين آيين از ٢٠ تن از مربيان و هاديان عقيدتي پايگاه هاي مقاومت بسيج سپاه قصرشيرين با اهداي لوح سپاس تجليل شد.
قصرشيرين با بيش از ۲۷ هزار نفر در غرب استان كرمانشاه واقع شده است.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • همايش
  • مربيان و هاديان
  • قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست