اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امام جمعه سرپل ذهاب: شرکت مردم در انتخابات واجب عینی و شرعی است

امام جمعه سرپل ذهاب: شرکت مردم در انتخابات واجب عینی و شرعی است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا حجت الاسلام مجید صفدری در خطبه های نمازجمعه این هفته سرپل ذهاب افزود: حضور گسترده مردم در انتخابات تثبیت و اقتدار نظام اسلامی را به همراه دارد و اقشار مختلف مردم و تمام جریان ها و گروه های سیاسی باید در این رویداد مهم شرکت کنند.
وی اظهار داشت: انتخابات سرنوشت کشور و ملت را تعیین می کند و مردم بازیگران اصلی این میدان هستند و باید با توجه به فتوای رهبر معظم انقلاب اسلامی بصورت حماسی در انتخابات آینده شرکت کنند.
وی بیان کرد: هر میزان که حضور مردم در انتخابات بیشتر باشد به همان اندازه نیز جایگاه نظام و انقلاب درعرصه داخلی و بین المللی تقویت خواهد شد.
خطیب جمعه سرپل ذهاب بیان کرد: همه مردم نسبت به شرکت در انتخابات تکلیف دینی، سیاسی و اجتماعی دارند و باید با شرکت گسترده در انتخابات حماسه ای جاوید در تاریخ پرافتخار نظام اسلامی ثبت و ضبط کنند.
حجت الاسلام صفدری انتخاب فرد اصلح برای حضور در مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را مهم ارزیابی کرد و گفت: پس از اصل حضور حداکثری مردم در پای صندوق های رای انتخاب اصلح بسیار حائز اهمیت است و مردم باید از میان نامزدهای انتخاباتی بهترین و شایسته ترین فرد را روانه خانه ملت کنند.
وی اضافه کرد: کسی که بعنوان نماینده مردم در مراکز حساس تصمیم گیری قرار می گیرد باید علاوه بر سوابق مدیریتی درخشان مدافع واقعی و عملی اسلام ناب محمدی و ولایت مطلقه فقیه باشد.
امام جمعه سرپل ذهاب مسلمان واقعی بودن را از دیگر فاکتورهای فرد اصلح دانست و گفت: فرد صالح به احکام اسلامی معتقد است و با مکتب های انحرافی و ضد جمهوری اسلامی سنخیتی ندارد.
حجت الاسلام صفدری داشتن اعتقاد عملی به ولایت فقیه و التزام به آن را از دیگر شاخصه های مهم یک نماینده مجلس ذکر کرد و گفت: کسی که معتقد به ولایت فقیه و اسلام باشد نمی تواند به سمت غرب گرایش داشته باشد.
وی پرهیز از تخریب ارزش های اسلامی، ارائه آمار و اطلاعات دقیق به مردم، بیان نیت واقعی خود با صداقت تمام، پرهیز از اختلاف های قومی، قبیله ای و ایجاد تفرقه و پرهیز از دادن وعده های ناممکن را از جمله مواردی بیان کرد که باید از سوی نامزدهای انتخاباتی مورد توجه قرار گیرد.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • خطبه
  • نمازجمعه
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست