اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امام جمعه سرپل ذهاب: با تکیه بر توان داخلی برای رفع بیکاری باید تلاش کرد
82115742-70802375.jpg

امام جمعه سرپل ذهاب: با تکیه بر توان داخلی برای رفع بیکاری باید تلاش کرد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام مجید صفدری در خطبه های نماز جمعه این هفته سرپل ذهاب با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مسئولان نظام افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار از مسئولان خواستند که واقعیت ها را بپذیرند و برای رفع مشکلات کشور و کاهش رکود، نه از طریق برداشته شدن تحریم ها بلکه با تمرکز بر توان و تولید داخلی اهتمام بیشتری داشته باشند.
وی نقد و انتقاد را حق همه مردم دانست و اظهار داشت: انتقاد از دولت هیچ منافاتی با همدلی و همزبانی ندارد و نقد های سازنده عامل مهمی برای رشد و توسعه روزافزون کشور است.
وی بیان کرد: رهبر معظم انقلاب در طول انقلاب همواره از تمامی دولت ها حمایت کرده اند و این دولت نیز مورد حمایت ایشان است تا بتواند به ملت خدمت کند.
امام جمعه سرپل ذهاب در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اگر آمریکایی ها برجام را پاره کنند، ما آن را آتش می زنیم که رهبری این مطلب را به جهانیان القاء کردند که این طور نیست ما بر اجرای برجام اصراری داشته باشیم.
حجت الاسلام صفدری افزود: رهبر انقلاب در این دیدار بر اجرا نشدن تعهدهای طرف غربی در برجام تاکید کردند و مشکلات بانک های خارجی در معامله با ایران کماکان به قوت خود باقیست.
وی با اشاره به وظایف ائمه جمعه، گفت: وظیفه ذاتی ائمه جمعه، هدایت مردم، همدردی با آنان و تبیین مشکلات و پیگیری آنهاست.
خطیب جمعه سرپل ذهاب با اشاره به انتقادهای هفته گذشته برخی از ائمه جمعه استان از شرایط اقتصادی حاکم بر استان کرمانشاه گفت: انتقاد از مشکل بیکاری و رکود استان حق طبیعی ائمه جمعه است.
حجت الاسلام ملکی افزود: دولتمردان باید از نظر و دیدگاه های ائمه جمعه استفاده کنند و بی توجهی به سخنان و انتقادهای آنها به طور حتم تبعات زیادی برای مسئولان به همراه خواهد داشت.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سالروز میلاد کریم اهل بیت امام حسن (ع) گفت: روز میلاد امام حسن مجتبی (ع) به عنوان روز اکرام نامگذاری شده و این یکی از کارهایی است که پیامبر اسلام و تمامی امامان معصوم نسبت به آن اهتمام داشتند.
وی افزود: اگر می خواهیم به اهل بیت (ع) نزدیک شویم، باید کردار خود را به آنها نزدیک و از اعمال آنها الگو برداری کنیم.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سياسي
  • خطبه
  • نمازجمعه
  • قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست