اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امام جمعه سرپل ذهاب: انقلاب اسلامی متعلق به همه مردم است
81944670-70486332.jpg

امام جمعه سرپل ذهاب: انقلاب اسلامی متعلق به همه مردم است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا حجت الاسلام مجید صفدری روز دوشنبه در آیین نواخته شدن زنگ انقلاب در دبیرستان سمیه سرپل ذهاب افزود: قبل از انقلاب دو قدرت بزرگ شرق و غرب در جهان حکومت می کردند که با پیروزی نظام اسلامی ابهت دو قدرت بزرگ جهانی شکسته شد.
وی اظهار کرد: انقلاب اسلامی توانست بدون اتکا به قدرت های جهانی به راه خود ادامه دهد و در این راه با استقلال کامل به پیشرفت های چشمگیری نیز دست یافته است.
وی گفت: تفکر انقلاب اسلامی ایران برگرفته از دین مبین اسلام و اولیای الهی است و به هیچ وجه با تفکر غرب و شرق جمع یکسان نخواهد شد.
امام جمعه سرپل ذهاب بیان کرد: امروز برخی از مشکلات کشور با ابرقدرت های جهانی در فضای سیاسی کمرنگ شده است اما نباید خوش بین بود که دشمنان از دشمنی خود با انقلاب اسلامی دست برداشته اند چرا که جنگ بین حق و باطل و نبرد اسلام با کفر تا روز قیامت ادامه خواهد داشت.
حجت الاسلام صفدری اضافه کرد: اگر در کشور مشکلاتی وجود دارد نباید آن را پای انقلاب و بزرگان دینی نوشت بلکه بیشتر مشکلات ما مربوط به انجام ندادن درست وظیفه و مسئولیت هاست که نیاز است با تغییر در روش، گفتار و رفتار وظایف محوله را با دقت بیشتری انجام دهیم.
مدیر اداره آموزش و پرورش سرپل ذهاب نیز گفت: نواخته شدن زنگ انقلاب در مداس همزمان با لحظه ورود تاریخی امام راحل به میهن اسلامی افتخار بزرگی برای جامعه دانش آموزی و فرهنگیان کشور محسوب می شود چرا که تجدید میثاق با آرمان های انقلاب و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران می باشد.
محمدحسین قیطاسی پیروزی انقلاب اسلامی ایران را یک حادثه تاریخی در دنیا دانست و افزود: این پیروزی با نثار خون شهدای گرانقدر حاصل شده است و ما باید ادامه دهنده راه این عزیزان باشیم.
وی به ثبات، امنیت و پیشرفت کشور در ۳۷ سال سپری شده از عمر با برکت انقلاب اشاره کرد و گفت: انقلاب اسلامی دستاوردهای بسیاری برای کشور داشته است.

** گیلانغرب – امام جمعه گیلانغرب نیز روز دوشنبه در آیین نواخته شدن زنگ انقلاب در آموزشگاه معصومیه شاهد این شهرستان گفت: استقلال، آزادی، برخورداری همه ملت از حقوق اجتماعی و عزت و سرافرازی ملت ایران از برکات انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام محمدطاها مهری افزود: هرآنچه که اکنون بدست آورده ایم و داریم به برکت امام راحل، درایت رهبری، خون پاک شهدا و حضور موثر مردم در عرصه های مختلف است و باید قدردان این نظام الهی باشیم.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی به ملت ایران عزت بخشید اظهار کرد: ملت ما به شعارهای اسلام ناب اعتقاد راسخ دارند و به برکت همین اعتقاد نیز اکنون نظام اسلامی در عرصه های مختلف به موفقیت های بیشماری دست یافته است.
شهرستانهای سرپل ذهاب و گیلانغرب در غرب استان کرمانشاه در مجموع با حدود ۱۶۰ هزار نفر جمعیت دارای ۲۲ هزار و ۴۸۱ دانش آموز است که در ۴۲۲ واحد آموزشی مشغول تحصیلند.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۷۳۹۸/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست