اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امام جمعه ارومیه: دشمنان به دنبال حذف ماه های قمری از تقویم کشور هستند
82086441-70747384.jpg

امام جمعه ارومیه: دشمنان به دنبال حذف ماه های قمری از تقویم کشور هستند

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، حجت الاسلام سیدمهدی قریشی روز سه شنبه در سومین اجلاسیه ستاد استهلال مناطق قومی کشور که در سرسرای انتظار کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: افراد به اصطلاح متجدد و روشنفکر غربی درصدد برنامه ریزی برای حذف ماه های قمری هستند و خواستار این که تقویم ما تنها با شمسی محاسبه شود.
وی خاطرنشان کرد: این کارها در راستای اسلام زدایی صورت می گیرد و برخی ها به دنبال سیاسی کردن بحث استهلال برای بهره برداری شخصی هستند.
حجت الاسلام قریشی افزود: این مباحث در حالی مطرح می شود عبادات ما با ماه های قمری عجین شده و بسیاری کارهای دیگر نظیر به سن تکلیف رسیدن و ایام حج توسط ماه های قمری تعیین می شود.
نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی همچنین با اشاره به در پیش بودن ماه مبارک رمضان گفت: برخی اوقات مشاهده شده که بحث استهلال و رویت اول و آخر این ماه کام مسلمانان را تلخ کرده است.
وی ادامه داد: برگزاری چنین نشست هایی می تواند کمک کند تا مسایل جزیی که مسلمانان در آن اختلاف نظر دارند مرتفع و برنامه های دینی و مذهبی امت های اسلامی یکپارچه شود.
حجت الاسلام قریشی با بیان اینکه در دنیای امروزی تفرقه و اختلاف میان مسلمانان مناطق مختلف اسلامی مشاهده می شود، گفت: دشمنان آگاهانه مسلمانان را به جان یکدیگر انداخته تا خود به منفعت و سود برسند.
وی در پایان با اشاره به مساله مهدویت گفت: این موضوع می تواند یکی از محورهای وحدت بین مسلمانان باشد چرا که بزرگان اهل تسنن نیز معتقد به غیبت امام زمان (عج) و ظهور ایشان در آینده هستند.
در سومین اجلاسیه ستادهای استهلال مناطق قومی کشور بیش از ۵۰ نفر از علمای اهل سنت از استان های آذربایجان غربی، بوشهر، خراسان های رضوی، شمالی و جنوبی، سیستان و بلوچستان، فارس، کردستان، گلستان، هرمزگان و کرمانشاه حضور دارند.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • امام جمعه اروميه
  • اجلاسيه ستادهاي استهلال مناطق قومي كشور

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست