اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / امامان جمعه شیعه و سنی قصرشیرین و سرپل ذهاب: انتخابات مصداق بارز همدلی و وفاق ملی است
81978783-70548479.jpg

امامان جمعه شیعه و سنی قصرشیرین و سرپل ذهاب: انتخابات مصداق بارز همدلی و وفاق ملی است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

امام جمعه قصرشیرین گفت: مشارکت گسترده مردم در انتخابات پشتوانه ای محکم برای جمهوریت و مردم سالاری نظام و تقویت نظام اسلامی است.
حجت الاسلام علی ملکی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شرکت در انتخابات یک واجب شرعی و عقلی است و رهبر معظم انقلاب اسلامی، همه علما و مراجع تقلید حضور در این عرصه را مانند نماز واجب می دانند و براین اساس همه واجدان شرایط رای باید در هفتم اسفند ماه در پای صندوق های اخذ رای حضور یابند.
وی اظهار کرد: بی شک امت اسلامی با مشارکت گسترده در انتخابات هفتم اسفند ماه قدرت و اقتدار ایران اسلامی را به جهانیان نشان خواهند داد چرا که رسانه های غربی منتظر انعکاس حماسه ملت ایران در پای صندوق های رای هستند.
وی بیان کرد: بطور قطع صف های طولانی مردم در روز رای گیری گواهی بر مشارکت آنان در عرصه های مختلف ، پایبندی به نظام اسلامی وعشق دلدادگی به ولایت فقیه است.

** مشارکت در انتخابات ایستادگی در برابر دشمن است
امام جمعه اهل سنت سرپل ذهاب نیز بیان کرد: مشارکت گسترده اقشار مختلف مردم در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری یک وظیفه، تکلیف دینی و ایستادگی در برابر دشمن و حربه های استکبار است.
ماموستا ملا رشید ثنایی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با دعوت از قشرهای مختلف مردم برای حضور پررنگ در این عرصه و رویداد مهم سیاسی اظهارداشت: همه بدخواهان نظام اسلامی از مدت ها قبل بدنبال این هستند که میزان مشارکت مردم در انتخابات پیش رو را رصد کنند چرا که حضو گسترده مردم در این رویداد سیاسی بیانگر وفاداری امت اسلامی به رهبر معظم انقلاب اسلامی و دفاع از اصول، عقاید و آرمان های نظام اسلامی است.
وی ادامه داد: ما با حضور در پای صندوق های رای دین خود را به شهدای والامقامی که از خود گذشتند تا امنیت را برای ما به ارمغان بیاورند ادا خواهیم کرد.
ماموستا ملا رشید ثنایی گفت: حضور در انتخابات باعث اقتدار بیش از پیش کشورمان در عرصه بین المللی خواهد شد و مشارکت بیشتر مردم در این عرصه باعث خنثی شدن دسایس سازمان یافته دشمنان علیه نظام اسلامی می شود.

** انتخابات نمایش مردم سالاری دینی در حکومت اسلامی
امام جمعه سرپل ذهاب نیز گفت: انتخابات در نظام اسلامی مظهر و تجلی عینی حکومت مردم سالاری دینی در نظام اسلامی و این یکی از برکات ارزشمند انقلاب است.
حجت الاسلام مجید صفدری به خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به مشارکت مردم ایران در تعیین سرنوشت خویش انتخابات هفتم اسفند ماه از اهمیت بسیار ویژه ای برخوردار است.
وی اضافه کرد: حضور مردم در انتخابات هم به لحاظ دینی یک تکلیف واجب و شرعی است و رهبر معظم انقلاب اسلامی و مراجع عظام شرکت درانتخابات را مهم و ضروری دانسته اند.
وی خاطرنشان کرد: ملت سرفراز ایران اسلامی همیشه در تمام انتخابات حضور داشته اند و با شرکت در انتخابات تمامی معادلات دشمنان نظام را در هم ریخته و مشت محکمی بر دهان یاوه گویان زده اند و این بار نیز با حضور گستردهدر پای صندوق های رای حماسه ای جاوید در تاریخ انقلاب اسلامی ثبت و ضبط خواهند کرد.
وی گفت: مردم غیور سرپل ذهاب نیز همراه و همگام با دیگر امت اسلامی در نخستین ساعت اخذ رای با حضور حماسی در انتخابات هفتم اسفندماه عشق خود را به ولایت فقیه و آرمان های انقلاب به اثبات می رسانند.
دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری همزمان با سراسر کشور هفتم اسفند ماه امسال در مرکز حوزه انتخابیه قصرشیرین برگزار می شود.
در حوزه انتخابیه قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب مردم از بین ۹ نامزد دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی فقط مجاز به انتخاب یک نفر بعنوان نماینده هستند.
در مجموع سه هزار و ۵۰۰ نفر از عوامل اجرایی کار برگزاری انتخابات را در ۲۰۱ شعبه اخذ رای در قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب بر عهده دارند.
قصرشیرین مرکز حوزه انتخابیه شهرستان های سرپل ذهاب و گیلانغرب است.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره خبرگان رهبری در شهرستان های قصرشیرین، سرپل ذهاب و گیلانغرب از مجموع جمعیت حدود ۲۲۰ هزار نفری این شهرستان ها ۱۲۵ هزار نفر واجد شرایط رای دادن هستند.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • حماسه حضور
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست