اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / اقدام پیشگیرانه و هدفمند در راستای مقابله با مواد مخدر ضروری است
82235850-71028370.jpg

اقدام پیشگیرانه و هدفمند در راستای مقابله با مواد مخدر ضروری است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، علی شمشیری روز دوشنبه در جلسه شورای فرعی مبارزه با مواد مخدر گیلانغرب افزود: سه حوزه پیشگیری، فرهنگی، درمان و مبارزه در دستور کار حوزه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان است.
وی اظهار کرد: اجرای طرح آموزش متناسب با ظرفیت در مهدها و پیش دبستانی ها در دستور کار قرار دارد و به منظور نهادینه کردن فرهنگ پیشگری از اعتیاد در جامعه هدف به ویژه در آموزش و پرورش، اکنون این مهم در اولویت کاری این ستاد قرار دارد.
وی اضافه کرد: امروز جنگ نرم به مراتب دشوارتر از جنگ سخت است و همه وظیفه داریم بر مبنای مطالبه های به حق مردم، در تمام زمینه ها از جمله مقابله با مواد مخدر، همچون دوران دفاع مقدس و با تفکر بسیجی با آسیب های اجتماعی مقابله کنیم.
وی با تمجید از نقش مردم گیلانغرب در دوران دفاع مقدس، افزود: این شهرستان در ارزیابی های به عمل آمده جزء شهرستان های دارای کم ترین آسیب در حوزه مواد مخدر و اعتیاد است و این ناشی از قداست و حرمت این سرزمین به عنوان قدمگاه شهیدان و ایثارگران دوران دفاع مقدس است.
فرماندار گیلانغرب نیز در سخنانی با اشاره به اینکه مرکز دولتی ام ام تی و مرکز وی سی تی به منظور انجام آزمایش رایگان و مشاوره بیماری های رفتاری در این شهرستان دایر شده است، از ایجاد مرکز بخش خصوصی در این بخش نیز تا پایان مهر امسال خبر داد.
کرم محمدی افزود: کمیته درمان و بازپروری به صورت ماهیانه در این شهرستان تشکیل می شود و آموزش های لازم در بخش های فرهنگی، آموزشی، بهداشتی و درمانی با هدف مقابله با ناهنجاری های اجتماعی و به ویژه در بخش مبارزه با مواد مخدر به صورت اولویت مهم در حال اجرا و در دستور کار شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر شهرستان است.
گیلانغرب درغرب استان کرمانشاه بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت دارد.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۳۰۱۲/۸۰۶۶ خبرنگار- سلطانمراد شهبازپور*دبیر- علی مولوی*

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • مواد مخدر
  • جلسه
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست