اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / افتتاح ۴۳ طرح عمرانی در استان کرمانشاه
n82644669-71830458.jpg

افتتاح ۴۳ طرح عمرانی در استان کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، امروز ۱۲ طرح عمرانی و خدماتی در شهرستان پاوه، ۱۳ طرح عمرانی در شهرستان های گیلانغرب و سرپل ذهاب و ۱۸ طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی در شهرستان روانسر به بهره برداری رسید.
اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه امروز شنبه به شهرستان پاوه سفر کرد و با حضور او ۱۲ طرح عمرانی و خدماتی با ۱۳۰ میلیارد ریال اعتبار از جمله گازرسانی به ۵۰۰ خانوار شهر باینگان به بهره برداری رسید.
سوئیت های اقامتی پارک شهید کاظمی، بازسازی و نوسازی میدان مولوی و میدان شهدا، احداث دیوار حفاظتی خیابان گردشگری، آسفالت معابر و خیابان های اصلی شهر و تعریض، بهسازی و شن ریزی خیابان بالا دست شهر پاوه با ۴۴ میلیارد ریال اعتبار از دیگر طرح هایی بود که توسط استاندار کرمانشاه در پاوه افتتاح شد.
طرح آسفالت روستای دشه شامل عملیات دیوار چینی، جدول گذاری، زیرسازی و آسفالت به مساحت ۱۰ هزار متر مربع و به طول یک هزار و ۲۰۰ متر و سه میلیارد و ۴۵۰ میلیون ریال اعتبار و همچنین طرح آسفالت روستای نوریاب به مساحت ۹ هزار متر مربع و طول ۸۰۰ متر و صرف سه میلیارد ریال اعتبار در این سفر افتتاح شد.

**بهره برداری از ۱۳ طرح عمرانی در شهرستان های گیلانغرب و سرپل ذهاب
همچنین در سومین روز از گرامیداشت هفته دولت، از ۱۳ طرح عمرانی، خدماتی، رفاهی و کشاورزی در شهرستان های گیلانغرب و سرپل ذهاب بهره برداری شد که در مجموع برای اجرای این طرح ها ۶۷ میلیارد ریال اعتبار هزینه شد و زمینه فرصت شغلی جدید برای ۳۰ تن از افراد جویای کار منطقه نیز فراهم شده است.
از این تعداد طرح، ۱۰ طرح صنعتی، آموزشی، خدماتی، رفاهی و کشاورزی در شهرستان گیلانغرب افتتاح شد.
بهره برداری از واحد تولید قطعات خودرو (وگا صنعت) با ظرفیت تولید سالیانه ۱۰۴هزار قطعه آلترناتور در منطقه کاسه کران از توابع گیلانغرب از جمله این طرح ها بود.
از دیگر طرح های افتتاح شده در گیلانغرب می توان به ۹ طرح گازرسانی به ۱۲۰ خانوار روستاهای زینل خان، شیرزادی و شاعران، سه طرح اجرای سامانه آبیاری تحت فشار در روستاهای چشمه پهن، تازه آباد و زینل خان، احداث مجموعه ورزشی و بازی کودکان در تازه آباد بطی، احداث مهد کودک و عملیات اجرایی احداث آموزشگاه سه کلاسه در روستای چشمه پهن در دهستان چله از توابع بخش مرکزی این شهرستان با اشتغال زایی ۳۰ تن و اعتبار هزینه شده ۲۳ میلیارد ریال اشاره کرد.
همچنین سه طرح عمرانی و خدماتی با صرف بیش از ۴۴ میلیارد ریال شامل روکش آسفالت راه های روستایی مهکی امین، رفیع و گاوچالی به طول ۲/۹ کیلومتر با ۱۵میلیارد ریال اعتبار، روکش آسفالت میانکل – ناوفره به طول ۶ کیلومتر با ۱۲ میلیارد ریال اعتبار و روکش آسفالت جاده روستایی کل داوود به پادگان ابوذر به طول ۲/۱۲ کیلومتر و ۱۷ میلیارد ریال اعتبار در شهرستان سرپل ذهاب افتتاح شد.

**افتتاح ۱۸ طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی در روانسر با حضور استاندار
استاندار کرمانشاه در ادامه سفر خود به شهرستان پاوه ۱۸ طرح عمرانی، خدماتی و کشاورزی شهرستان روانسر شامل گازرسانی به ۱۴ روستا، مرحله اول تعریض و روکش مسیر حسن آباد، سه راهی بنچله، ساختمان اداری شهرداری روانسر، ۱۱ طرح آبیاری تحت فشار و مرغداری ۲۰ هزار قطعه ای و مرحله دوم توسعه سیلوی ذخیره گندم را با ۱۷۴ میلیارد ریال اعتبار افتتاح کرد.
با افتتاح این طرح ها زمینه اشتغال ۱۵ نفر فراهم شده است.
همزمان با گرامیداشت هفته دولت ۲۷ طرح عمرانی، کشاورزی و خدماتی با اعتباری بیش از ۱۵۶ میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال در این شهرستان به بهره برداری می رسد.
سه هزار و یکصد میلیارد ریال طرح و پروژه عمرانی، خدماتی و کشاورزی در هفته دولت امسال در استان کرمانشاه به بهره برداری می رسد.
۳۰۳۳/۸۰۶۶ خبرنگار:فرزاد نویدی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

برچسب ها

اقتصاد

هفته دولت

افتتاح پروژه

دولت۹۶

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست