اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / افتتاح و کلنگ زنی بیش از ۴۰۰ پروژه در دهه فجر در استان کرمانشاه
82414289-71380525.jpg

افتتاح و کلنگ زنی بیش از ۴۰۰ پروژه در دهه فجر در استان کرمانشاه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسدالله رازانی در جمع نمازگزاران جمعه این هفته کنگاور اظهار داشت: از این تعداد ۲۳ پروژه با ۱۴۰ میلیارد ریال اعتبار سهم شهرستان کنگاور است.
استاندار کرمانشاه در ادامه با بیان اینکه در دولت تدبیر و امید اقدام های بسیار خوبی در زمینه رسیدن قطار به کرمانشاه انجام شده، گفت: براساس مذاکره ای که با وزیر راه و شهرسازی و پیمانکار این پروژه داشتیم، قطار ۳۱ فروردین وارد کرمانشاه می شود.
وی همچنین به افتتاح کارخانه خودروسازی صحنه در اواسط بهار سال آینده اشاره کرد و گفت: این طرح از محل مصوبات سفر رهبر معظم انقلاب است که اشتغال زایی بسیار خوبی را در پی خواهد داشت.
رازانی، به طرح هایی که در شهرستان کنگاور هم در آینده افتتاح می شود، گریزی زد و گفت: با پیگیری نماینده مردم این شهرستان در مجلس شورای اسلامی اعتبار خوبی برای ادامه احداث سد آناهیتا در سال آینده تخصیص داده شده و همچنین تصفیه خانه فاضلاب این شهرستان نیز با پیشرفت ۹۳ درصدی انشاالله اوایل سال آینده شاهد تکمیل و بهره برداری از آن خواهیم بود.
استاندار کرمانشاه به مسکن مهر غم تسلی کنگاور هم اشاره کرد که به زودی مرحله پایانی یعنی محوطه سازی آن به پایان خواهد رسید.

** سند توسعه شهرستان کنگاور تدوین شده است
استاندار کرمانشاه در ادامه سخنان خود به تهیه سند توسعه شهرستانهای استان با مشارکت مدیران ارشد، فرمانداران و کارشناسان اشاره کرد و اظهار داشت: سند توسعه شهرستان کنگاور آماده و تحویل فرماندار داده شده است.
استاندار کرمانشاه افزود: سند توسعه کنگاور براساس قابلیت ها و ظرفیت های این شهرستان تدوین شده است.
این مدیر ارشد پرداختن به مسائل مهم و کلان شهرستان را یک اولویت دانست و خاطرنشان ساخت: طرح‌های بزرگی همچون قرارگیری کنگاور در مسیر ارتباطات بخصوص عتبات عالیات، وجود شبکه مناسب ارتباطی، راه آهن غرب، شهرک صنعتی، تولیدات زراعی و باغات، توسعه دامپروری، زنبورداری و آبزی پروری، جاذبه های تاریخی و … از ظرفیت های این شهرستان است.
او گفت: میزان عملکرد فرمانداران شهرستان ها به اجرای سند توسعه آن شهرستان بستگی دارد و امیدواریم از سال آینده که اجرای این سند در کنگاور آغاز می شود، شاهد تحرکات و توسعه این شهرستان مهم باشیم.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر ۸۵ هزار نفر در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و دروازه ورودی این استان غربی محسوب می شود.
۸۰۶۶/۷۴۴۷ خبرنگار:مجید رحمتی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • استاندار كرمانشاه
  • رازاني
  • دهه فجر۹۵

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست