اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / اعتبارات عمرانی دانشگاه رازی کرمانشاه امسال سه برابر شده است
81958684-70511933.jpg

اعتبارات عمرانی دانشگاه رازی کرمانشاه امسال سه برابر شده است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا دکتر ابراهیم اعلمی آل آقا روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار کرد: سطح زیربنای این دانشگاه در سال ۹۳، ۱۷۰ هزار متر مربع بوده است.
وی افزود: این میزان با در دست داشتن بیش از ۱۰ پروژه آموزشی و عمرانی در سال جاری به ۲۳۰ هزار متر مربع افزایش یافته است.
وی ادامه داد: برخی از این پروژه ها در محدوده زمانی یک ساله به بهره برداری رسیده که از این میان می توان به پروژه خوابگاه دختران واقع در پردیس کشاورزی اشاره کرد که در محدوده زمانی ۱۵ ماهه به بهره برداری رسید و اکنون از ظرفیت ۲۵۰ دختر دانشجو برخوردار است.
به گفته اعلمی آل آقا، مجتمع کلاسی از جمله دیگر طرح های به بهره برداری رسیده در این محدوده زمانی است که دارای زیربنای چهار هزار متر مربعی است.
این مسئول ادامه داد: دانشکده معماری، شیمی، علوم و مهندسی کشاورزی، برق، رایانه؛ مجتمع خوابگاهی پسران و آزمایشگاه مرکزی از جمله دانشکده ها و پروژه های در دست ساخت است.
به گفته اعلمی آل آقا، برخی از این دانشکده ها از پیشرفت فیزیکی ۸۰ درصدی و برخی دیگر از پیشرفت ۱۰ درصدی برخوردار است.
وی با تاکید براینکه در زمینه استفاده از دستگاه های آزمایشگاهی در دانشگاه حرکت های خوبی صورت گرفته اظهار کرد: ضوابط ارتقا هیات علمی دانشگاه به گونه ای است که به سمت پژوهش محوری تاکید شده است.

**طرح آمایش سرزمین بزرگترین طرح پژوهشی استان کرمانشاه
رئیس دانشگاه رازی با اشاره به هم افزایی مناسب دانشگاه با دستگاه های اجرایی از طرح آمایش سرزمین به عنوان بزرگترین طرح پژوهشی استان یاد کرد و اظهار کرد: دبیرخانه این طرح از سال گذشته از سوی استانداری به دانشگاه رازی واگذار شده و اکنون بیش از ۵۰ عضو هیات علمی درگیر این طرح هستند.
به گفته وی، اکنون نزدیک به ۶۵ رشته دکترا و ۱۲۷ کدرشته در زمینه ارشد در این دانشگاه وجود دارد که نزدیک به سه هزار دانشجو در تحصیلات تکمیلی این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
وی از تفاهم با کشورهای همسایه در زمینه انتقال دانشجو و توسعه امور آموزشی و پژوهشی خبر داد و اظهار کرد: میزان تحصیل دانشجویان خارجی در این دانشگاه در سال گذشته ۱۰۰ دانشجو بوده که امسال ۱۷۰ دانشجو شده است.
اعلمی آل آقا اظهار کرد: با وقوع انقلاب اسلامی کشور در مسیر جدیدی از گفتمان قرار گرفت و توانستیم یک نظام مستقل در مسیر استکارستیزی را پی ریزی کنیم.

** توجه آموزش عالی به سمت پژوهش محوری
به گفته این مسئول، اکنون نظام آموزش عالی کشور در فضای جهانی رقابت می کند و در دولت تدبیر و امید به ذات پژوهشگری و حرکت در این فضا در نظام آموزش عالی توجه ویژه ای شده و مجموعه فضای آموزشی با شتاب بالا در حال گسترش است.
۸۰۶۶/۷۴۶۰

انتهای پیام /*

  • فرهنگی
  • دانشگاه رازی کرمانشاه
  • ابراهیم آفا
  • کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست