اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / اصلی ترین اشکال سیستم مالیاتی مربوط به کمبود اطلاعات اقتصادی ومالی است
81953237-70501951.jpg

اصلی ترین اشکال سیستم مالیاتی مربوط به کمبود اطلاعات اقتصادی ومالی است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، کیوان کاشفی روز یکشنبه در همایش آموزشی بررسی اصلاحیه قانون مالیات های مستقیم احکام مالیاتی قانون رفع موانع تولید که در سرسرای جلسات اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد اظهار کرد: مالیات، ابزاری مهم در شفاف سازی بخش های مختلف اقتصادی و مبارزه با اقتصاد زیرزمینی است.
وی بیشترین تغییرات در اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم را مربوط به اصلاح اشکالات و نواقص مربوط به کمبود اطلاعات اقتصادی و مالی عنوان کرد و افزود: قانونگذار در این اصلاحیه، دستگاه های تولید کننده یا دارنده اطلاعات مالی اقتصادی از جمله سازمان های ثبت اسناد و املاک، صنعت، معدن و تجارت، امور دارایی و اقتصادی، ارزش افزوده و… را ملزم به همکاری با سازمان امور مالیاتی در زمینه اطلاعات اقتصادی و مالی دانسته است.
کاشفی یادآور شد: از سوی دیگر تمهیداتی برای جلوگیری از فرار مالیاتی و عدم شفافیت در دفاتر و غیره دیده شده و در صورتی که افراد بخواهند به روش سابق به موضوع مالیات و مالیات دهی نگاه کند متضرر خواهند شد.
رئیس اتاق بازرگانی کرمانشاه همچنین بر لزوم جدی آموزش به فعالان اقتصادی در بدو شروع فعالیت های اقتصادی و لزوم آشنایی مؤدیان با اصلاحیه جدید قانون مالیات های مستقیم تاکید کرد و افزود: ما در اتاق این بستر را فراهم کرده ایم که اعضای خود و همچنین فعالین اقتصادی استان را با این مهم توسط برجسته ترین اساتید آشنا کنیم.
وی از برگزاری یکی از مهمترین دوره های آموزشی اتاق به فعالان اقتصادی در ۲۰ بهمن ماه سال جاری نیز اشاره کرد و گفت: این دوره با حضور غلامحسین دوانی عضو شورای راهبردی موسسه حسابرسی و خدمات مالی در محل اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار می شود.
کاشفی افزود: برای هر فعال اقتصادی شرکت در این دوره آموزشی کوتاه مدت لازم و ضروریست چرا که سال ۹۵ سال شفافیت مالی و تاکید دولت بر اخذ مالیات است و هر فعال اقتصادی که به جزئیات آن آشنا نباشد مطمئناً متضرر خواهد شد.
وی از همه فعالین اقتصادی استان دعوت کرد با هماهنگی مرکز مطالعات و پژوهشهای اتاق و شماره تماس ۰۸۳۳۸۲۱۰۰۲۲ برای شرکت در این دوره آموزشی شرکت نمایند.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست