اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / استان کرمانشاه پایین ترین نرخ تورم کشور را در سال ۹۵ داشت
n82652845-71846549.jpg

استان کرمانشاه پایین ترین نرخ تورم کشور را در سال ۹۵ داشت

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، رضا رحیمی عصر شنبه در جلسه کارگروه رفع موانع تولید که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، افزود: نرخ تورم استان در سال ۹۵ با استناد به آمارهای رسمی وزارت اقتصاد و دارائی ۷/۶ درصد بود، در حالی که نرخ متوسط تورم کشور در این دوره ۹/۵ درصد بوده است.
وی اظهار کرد: پایین بودن نرخ تورم در کرمانشاه به این معنا است که ما آنچنان که باید شاهد افزایش قیمت کالاها در استان نیستیم.
وی در عین حال گفت: استان کرمانشاه بالاترین نرخ بیکاری کشور را دارد و از این موضوع رنج می برد.
رحیمی با اشاره به بالا بودن نرخ تسهیلات بانکی گفت: با توجه به نرخ پایین تورم در کرمانشاه، نرخ سود تسهیلات بانکی باید در این استان کاهش پیدا کند.
وی افزود: کرمانشاه ۱۰ سال پس از انقلاب با جنگ‌ درگیر بود و این موضوع ظلمی تاریخی در حق مردم این استان بوده است.
معاون استاندار کرمانشاه با بیان اینکه کرمانشاه هنوز با آثار جنگ درگیر است، اظهار داشت: وضعیتی که جنگ ایجاد کرد باعث شد که سرمایه گذاران و کارآفرینان از این استان فراری شوند.
رحیمی با اشاره به ظرفیت های کرمانشاه در بخش های مختلف، اضافه کرد: خوشبختانه دولت در چهار سال گذشته سرمایه گذاری مطلوبی در کرمانشاه انجام داده است.
وی با بیان اینکه برای رفع معضل بیکاری باید به دنبال جذب سرمایه گذاری بود، گفت: جذب سرمایه گذاری به استان کرمانشاه نیازمند مشوق های ویژه است.
با تلاش ها و پیگری های صورت گرفته توسط مدیریت ارشد استان در دوره اول دولت تدبیر و امید ۱۳۳ واحد صنعتی راکد و نیمه راکد استان به چرخه تولید بازگشت.
برای فعال کردن این واحدهای راکد و نیمه فعال استان سه هزار و ۸۶۰ میلیارد و ۷۷۰ میلیون ریال سرمایه گذاری شده است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت و یک هزار واحد صنعتی با بیش از ۳۰ هزار نفر اشتغالزایی دارای بیشترین نرخ بیکاری در سطح کشور است.
۷۴۴۵/۸۰۶۶ خبرنگار:سامان رحمتیان ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

برچسب ها

اقتصاد

نرخ تورم

بیکاری

رفع موانع تولید

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست