اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / استاندار کرمانشاه: قرارگاه خاتم الانبیا بازویی توانمند برای توسعه کرمانشاه است
81976092-70543730.jpg

استاندار کرمانشاه: قرارگاه خاتم الانبیا بازویی توانمند برای توسعه کرمانشاه است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا روابط عمومی استانداری روز سه شنبه به نقل از اسدالله رازانی در نشست مشترک با نمایندگان قرارگاه خاتم الانبیا افزود: کرمانشاه یک شهر مهم و تاریخی در غرب کشور محسوب می شود که نقش پررنگی در دوران دفاع مقدس داشته و با توجه به این پیشینه استحقاق این را دارد که تبدیل به یک شهر زیبا و برخوردار شود.
وی اظهار کرد: امیدواریم با حضور گسترده مجموعه های توانمندی همچون قرارگاه خاتم الانبیا در ماه های آتی شاهد رونق چشمگیر ‍پروژه ها و طرح های عمرانی در استان باشیم تا فراهم شدن زمینه اشتغال بیشتر موجبات خوشحالی مردم کرمانشاه را فراهم کنیم.
این مدیر ارشد ادامه داد: با توجه به این پیشینه درخشان مردم انتظار دارند این مجموعه در کرمانشاه نیز پروژه های مورد توافق در حوزه های مختلف را با بهترین کیفیت و در کوتاهترین زمان ممکن اجرا کند.
رازانی با اشاره به حضور پررنگ قرارگاه خاتم در پروژه های مهم و زیربنایی استان اظهار کرد: براساس توافقات به عمل آمده از مدتی قبل تیم های مطالعاتی و اجرایی قرارگاه در کرمانشاه مستقر شده اند و فعالیت های خود را در حوزه های مختلف آغاز کرده اند و مدیریت ارشد استان نیز تمام توان خود را در زمینه تسهیل روند اجرای این پروژه ها و تامین منابع اعتباری آن ها به کار خواهد گرفت.
وی با اشاره به اهمیت بسیار بالای طرح راه آهن کرمانشاه – خسروی در توسعه اقتصادی منطقه اظهار کرد: با تلاشها و رایزنی هایی انجام گرفته امیدواریم این پروژه که توسط قرارگاه خاتم در حال انجام است شتاب بیشتری به خود بگیرد.
رازانی با تاکید بر این نکته که روند اجرای تونل قطار شهری نباید به بهانه تعطیلات نوروزی عقب انداخته شود اظهار کرد: مردم از مشاهده فعالیت های عمرانی بزرگ در سطح شهر خوشحال می شوند زیرا توسعه و رونق اقتصادی را به دنبال خود دارد.

** عملیات احداث تونل قطار شهری به زودی آغاز می شود
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه نیز با اشاره به اهمیت پروژه های واگذار شده به قرارگاه خاتم الانبیا اظهار کرد: یکی از مهم ترین پروژه هایی که توسط قرارگاه خاتم در حال انجام است احداث راه آهن کرمانشاه خسروی می باشد که خوشبختانه با تلاش های صورت گرفته این پروژه با سرعت عملیات اجرای آن دنبال خواهد شد.
مجتبی نیک کردار افزود: شهرداری فضای لازم برای استقرار ماشین آلات را در اختیار این مجموعه قرار می دهد و روند احداث تونل قطار شهری از میدان آزادی تا میدان فردوسی توسط قرارگاه طی این روزها آغاز می شود.
وی در ادامه به تشریح توافق های صورت گرفته در زمینه عمران شهری پرداخت و گفت: با توافق صورت گرفته هم اکنون ۱۱ تقاطع غیرهمسطح در سطح شهر کرمانشاه آماده آغاز به کار است.
وی همچنین از مشارکت قرارگاه خاتم در طرح توسعه و ترمیم باند فرودگاه خبر داد و گفت: باند اصلی فرودگاه کرمانشاه سال هاست تعمیر و مرمت نشده و باید یک کاراساسی در این زمینه انجام شود.
نیک کردار عنوان کرد: در زمان تعمیر باند اصلی برای انجام عادی پروازها قصد داریم از باند موازی و اضطراری استفاده کنیم که این باند نیز نیازمند تعریض و همچنین افزایش طول است.

** طرح مطالعاتی اکتشاف معادن استان یک کار ماندگار است
در بخش دیگری از این نشست معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه با گسترده توصیف کردن سطح همکاری های قرارگاه خاتم الانبیا در روند اجرای پروژه های بزرگ کرمانشاه اظهار کرد: پروژه گرمسیری عظیم ترین پروژه استان است که توسط این مجموعه در حال انجام می باشد و نقش بسیار مهمی در توسعه مناطق قصرشیرین ؛ سرپل ذهاب و گیلانغرب خواهد داشت.
رضا رحیمی افزود: طی این مدت مدیریت ارشد استان تلاش های بسیاری را برای اجرای بهتر این پروژه انجام داده که خوشبختانه این فعالیت ها ثمربخش بوده است.
وی در ادامه کارهای در دست اقدام در بخش اکتشاف معادن توسط قرارگاه خاتم را یک کار ماندگار توصیف کرد و گفت: با مذاکرات و هماهنگی های صورت گرفته یک تیم مجرب برای انجام مطالعات در بخش معادن به استان آمده اند و طی این مدت بازدیدهای خوبی از منطقه گیلانغرب داشته اند.
این مدیر ارشد به عملیات اکتشاف در پهنه شمالی استان اشاره کرد و گفت: علاوه بر قرارگاه خاتم بخشی از انجام عملیات اکتشاف در منطقه سنقر توسط ایمیدرو انجام می دهد.
رحیمی یکی از مهم ترین توافقات صورت گرفته را انجام مطالعات در حوزه قیر دانست و گفت: این مطالعات شامل شناسایی منابع قیر استان در عمق های مختلف خواهد بود که یک کار ارزشمند قلمداد می شود البته بهره برداری از قیر طبیعی برخلاف دیگر فلزات از پیچیدگی های خاصی برخوردار است و فن آوری خاصی را می طلبد.
معاون اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمانشاه همچنین فرآوری مواد معدنی را در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی مقام معظم رهبری ارزیابی کرد و گفت: فرآوری منیزیم و قیر طبیعی از جمله موضوعاتی است که تا به حال عملیاتی نشده و امیدواریم با همت قرارگاه خاتم عملیاتی شود.
۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • استاندار کرمانشاه
  • خاتم الانبیا
  • اسدالله رازانی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست