اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / استاندار کرمانشاه: سالانه یک هزار و ۵۰۰ متر مربع فرش دستباف در استان تولید می شود
82087640-70749619.jpg

استاندار کرمانشاه: سالانه یک هزار و ۵۰۰ متر مربع فرش دستباف در استان تولید می شود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، روابط عمومی استانداری کرمانشاه روز چهارشنبه به نقل از اسدالله رازانی در دیدار با معاون مرکز ملی فرش ایران در دفتر استانداری افزود: برای توسعه صنعت فرش در استان بسیار جدی هستیم و در این زمینه ظرفیت ها و استعدادهای استان به دقت مورد شناسایی و برنامه ریزی قرار خواهد گرفت.
وی اظهار کرد: در راستای توسعه صنعت فرش استان، کمیته فرش در معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری ایجاد شده که برای توسعه صنعت فرش برنامه ها و اهدافی را برنامه ریزی و هدف گذاری کرده است.
وی اظهار داشت: توسعه صنعت فرش منجر به تقویت اقتصاد و معیشت مردم می شود و با راه اندازی کارگاه های فرش بافی می توان زمینه ساز اشتغال و توسعه صنعت فرش را فراهم آورد.
رازانی، آموزش فرش بافی را بسیار موثر دانست و بیان داشت: توسعه صنعت فرش به لحاظ ظرفیت های موجود به سرمایه چندانی نیاز ندارد، لذا می توان با گسترش آموزش های فرش بافی بستر مناسبی برای توسعه این صنعت را فراهم کرد.
در این دیدار معاون مرکز ملی فرش ایران نیز گفت: خوشبختانه استعدادها و خلاقیت های منحصر به فرد بسیاری در ایران برای توسعه صنعت فرش وجود دارد و همواره از فرش ایران به عنوان یکی از تولیدات برتر در بازار جهانی یاد می شود.
محمدرضا عابد اظهار داشت: برای توسعه صنعت فرش استان کرمانشاه و برای ایجاد کارگاه های فرش بافی از هیچ کوششی فروگذار نخواهیم بود.
وی گفت: با توجه به ظرفیت های موجود امیدواریم در آینده نه چندان دور استان کرمانشاه به عنوان یکی از قطب های فرش بافی در کشور مطرح شود.
۳۲۰۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • توسعه صنعت فرش
  • استانداري كرمانشاه
  • اشتغال

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست