اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / استاندار کرمانشاه: تلاش دولتمردان در ارایه خدمت خالصانه به مردم است
82087132-70748653.jpg

استاندار کرمانشاه: تلاش دولتمردان در ارایه خدمت خالصانه به مردم است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسدالله رازانی عصر سه شنبه در جلسه کمیته برنامه ریزی سرپل ذهاب افزود: طرح های بسیار مهمی در کرمانشاه در دست اقدام است که با تکمیل و بهره برداری آنها تحول عظیمی در این استان ایجاد خواهد شد.
وی با اشاره به اجرای طرح سامانه گرمسیری در سرپل زهاب اظهار داشت: این طرح انقلابی عظیم در بخش کشاورزی استان کرمانشاه ایجاد خواهد کرد که با بهره برداری از آن آب کشاورزی مورد نیاز بیش از ۱۳ هزار هکتار از زمین های سرپل ذهاب از سد هواسان تامین خواهد شد.
وی بیان کرد: با بهره برداری از طرح سامانه گرمسیری، بخشی از آب استان کرماشاه و ایلام تامین می شود و شهرستان سرپل ذهاب نیز آینده اقتصادی خوبی در زمینه کشاورزی خواهد داشت.
نماینده عالی دولت در استان کرمانشاه ادامه داد: با تکمیل و بهره برداری از طرح های عمرانی در دست اقدام ، در ۱۰ سال آینده شاهد جهش اقتصادی بسیار مطلوبی در استان کرمانشاه خواهیم بود.
رازانی با اشاره به پیشرفت فیزیکی مطلوب سد هواسان سرپل ذهاب بیان کرد: با بهره برداری از این طرح در مدت ۲ تا سه سال آینده، آب مورد نیاز ۶ تا هفت هزار هکتار از اراضی این شهرستان تامین خواهد شد.
وی گفت: قطعه نخست طرح سامانه گرمسیری با میانگین پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصدی باعث تحول عظیمی در بخش کشاوری خواهد شد و باید با برنامه ریزی و انتخاب صحیح نوع محصول کشاورزی، برای نفوذ در بازارهای داخلی و خارجی به ویژه بازار عراق در پیشبرد اهداف آن گام های موثری برداشت.
استاندار کرمانشاه افزود: باید مبتنی بر نیازها و قابلیت های موجود در سرپل ذهاب، طرح های مورد نیاز شناسایی تا زمینه عملیات اجرایی آنها فراهم شود.
رازانی خاطرنشان کرد: مسوولان دستگاه های اجرایی سرپل ذهاب باید تا پایان ماه مبارک رمضان ، طرح های خود را ارایه دهند تا پس از بررسی های لازم در دستور کار قرار گیرند.
وی گفت: شهرستان سرپل ذهاب به لحاظ کشاورزی ، باغداری ، پرورش دام و طیور و زنبور عسل از طرفیت های بسیاتر بالایی برخوردار است و باید با اولویت بندی نسبت به اجرای طرح های مختلف در این بخش ها اقدام شود.
وی در ادامه به بررسی مسایل و مشکلات آبفای شهرستان ، توسعه گردشگری آبشار پیران و ساماندهی آثار باستانی ، بزرگراه کربلا و مشکلات حوزه آموزش و پرورش پرداخت.
رازانی در صدر هیاتی متشکل از معاونان و مدیران کل استانی به منظور بررسی مشکلات و مسایل و روند اجرای طرح های عمرانی در دست اقدام به شهرستان مرزی سرپل ذهاب سفر کرد.
حضور در مزار شهدا ، بازدید از تونل یک هزار و ۵۰۰ متری ورودی شهر سرپل ذهاب ، سامانه آبیاری گرمسیری ، بازدید از سنگ نگاره آنو بانی نی ، بازدید از روند اجرایی سد هواسان در دهستان جگیران ، بازارچه تیله کوه و گلخانه ۳۹ هکتاری دشت ذهاب و شرکت در جلسه کمیته برنامه ریزی شهرستان از برنامه های سفر کاری استاندار کرمانشاه به سرپل ذهاب بود.
سرپل ذهاب در غرب استان کرمانشاه با بیش از ۸۵ هزار تن جمعیت با عراق بیش از ۴۸ کیلومتر مرز مشترک دارد.
۷۰۷۹/۷۳۹۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • جلسه
  • كميته برنامه ريزي
  • قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست