اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / استاندار کرمانشاه: برای کاهش آسیب های اجتماعی تلاش می کنیم
82413244-71378411.jpg

استاندار کرمانشاه: برای کاهش آسیب های اجتماعی تلاش می کنیم

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، اسدالله رازانی روز پنجشنبه در نشست با انوشیروان محسنی بندپی رییس سازمان بهزیستی کشور و دو تن از نمایندگان استان در مجلس شورای اسلامی که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: موضوع آسیب های اجتماعی در جامعه به سطحی هشداردهنده رسیده و تبدیل به یکی از دغدغه های اصلی بزرگان نظام شده است.
وی اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب معمولاً در موضوعات بسیار کمی مستقیماً ورود پیدا می کنند و بیشتر به تبیین سیاست های کلان و ارایه رهنمودها بسنده می کنند ولی به طور مشخص به موضوع آسیب های اجتماعی ورود کرده اند و بنا به دستور رهبر معظم انقلاب نشست های شورای اجتماعی کشور هر شش ماه یکبار در حضور ایشان برگزار می شود.
این مقام عالی استان افزود: ایشان عنوان کرده اند کشور در زمینه آسیب های اجتماعی ۲۰ سال عقب است و دیر شروع کرده و این برآیند مبتنی بر آمارها و دلایل مستدل و علمی است.
وی ادامه داد: در استان کرمانشاه نیز آمارها حکایت از آن دارند، رتبه استان در اغلب شاخص های اجتماعی پایین تر از متوسط کشوری می باشد و این وضعت نگران کننده است.
رازانی شاخص های طلاق را در استان نگران کننده معرفی کرد و گفت: کرمانشاه در زمینه میزان طلاق در رتبه های بالای کشور قرار دارد و جزو استان های پرخطر محسوب می شود. متأسفانه شاخص های دیگر حوزه ها نیز کم و بیش وضعیتی مشابه دارند.
استاندار کرمانشاه با اشاره به اینکه بسیاری از این آسیب های اجتماعی ریشه در فرهنگ دارد، اظهار داشت: دکتر رنانی تحقیقات گسترده ای را در زمینه عوامل توسعه نیافتگی استان داشته اند، به باور ایشان بخش مهمی از این توسعه نیافتگی ها ریشه در حوزه فرهنگ دارد.
وی ادامه داد: ایشان وجود اختلالات ارتباطی در جامعه کرمانشاهی را از جمله دلایل عدم توسعه یافتگی معرفی کرده اند و اینکه سازگاری اجتماعی میان افراد ضعیف است. البته بخشی از مسایل هم در بیکاری و مشکلات اقتصادی و معیشی ریشه دارد.
این مقام عالی استان با اشاره به اینکه موضوعات حوزه آسیب های اجتماعی مورد توجه جدی مدیریت ارشد استان قرار دارد، افزود: در سفر رییس جمهوری به کرمانشاه موضوع تخصیص اعتبار برای آسیب های اجتماعی به شکل جدی مطرح شد و در ادامه با دیدارها و رایزنی هایی که با دکتر نوبخت رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور داشتیم، ایشان مبلغ ۵۰ میلیارد ریال را به این موضوع اختصاص دادند که این اعتبار ابلاغ شده است.
۸۰۶۶ انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • آسيب هاي اجتماعي
  • استاندار كرمانشاه
  • رييس سازمان بهزيستي كشور

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست