اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / استاندار کرمانشاه:گام های مهمی برای اجرای طرح کریدور گردشگری کرمانشاه برداشته شده است
82324746-71205610.jpg

استاندار کرمانشاه:گام های مهمی برای اجرای طرح کریدور گردشگری کرمانشاه برداشته شده است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، پایگاه اطلاع رسانی استانداری کرمانشاه روز یکشنبه به نقل از اسداله رازانی در جلسه طرح کریدور گردشگری کرمانشاه اعلام کرد: مسیر بیستون به کرمانشاه به عنوان یک کریدور گردشگری که دارای جذابیت ها و زیبایی های خاصی باشد از مدت ها قبل مورد مطالعه و بررسی قرار گرفته که با اجرای این طرح مسیر بیستون به کرمانشاه به مسیری زیبا تبدیل خواهد شد.
رازانی با بیان اینکه دستگاه های اجرایی ذیربط باید با جدیت به دنبال فراهم ساختن بسترهای لازم برای اجرای این طرح باشند، گفت: باید تلاش کنیم تا این طرح هر چه سریعتر به نتیجه برسد.
وی با اشاره به اینکه چند جلسه با نیروهای نظامی برای عقب نشینی دیوارهای پادگان های نظامی مستقر در مسیر کرمانشاه به بیستون تشکیل شده گفت: این موضوع یکی از مصوبات سفر مقام معظم رهبری است که نیاز به پیگیری بیشتری دارد.
در ادامه این جلسه معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه نیز از انجام اقدام های لازم برای کاشت ۱۵ هزار اصل نهال در مسیر بیستون به کرمانشاه خبر داد و گفت: برنامه ریزی لازم برای کاشت این تعداد نهال صورت گرفته و بزودی با همکاری مردم به یاد ۱۰ هزار شهید والامقام استان کرمانشاه در این مسیر کاشته خواهد شد.
مجتبی نیک کردار در ادامه افزود: علاوه بر کاشت درخت به صورت جنگلکاری و انبوه، مجتمع های رفاهی، خدماتی گردشگری و همچنین فضای سبز با جذابیت خاص و پارک ها احداث خواهد شد و برای روان سازی ترافیک و جلوگیری از مشکل تردد تمهیدات لازم نیز اندیشیده شده است.
وی بیان داشت: در مسیر بیستون به کرمانشاه در رفت و برگشت، مکان ها و جزیره هایی مشخص شده اند و در این مکان ها اقدام های لازم برای کاشت درخت و جنگلکاری صورت گرفته است.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمانشاه گفت: تاکنون ۳۵ هکتار برای شروع عملیات اجرایی در قالب طرح کریدور گردشگری که در حریم قرار ندارند مشخص شده و با توجه به برنامه ریزی انجام شده، زمین های قابل کاشت برای درختکاری باید به بیش از ۱۰۰ هکتار افزایش یابد.
نیک کردار بیان داشت: برای اجرای این طرح تاکنون ۳۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته و با اجرای این طرح مسیر بیستون به کرمانشاه به منظری زیبا که دید هر رهگذری را به خود جلب کند، تبدیل می شود.
۳۲۰۹/۸۰۶۶ تنظیم کننده:عباداله آذرگون** انتشاردهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • طرح كريدور
  • جاده بيستون
  • كرمانشاه
  • جنگلكاري منظره هاي زيبا

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست