اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / استاندار کرمانشاه:پیروزی انقلاب ابهت استکبار را درهم شکست/لزوم مشارکت همگانی درانتخابات
81959671-70515298.jpg

استاندار کرمانشاه:پیروزی انقلاب ابهت استکبار را درهم شکست/لزوم مشارکت همگانی درانتخابات

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسدالله رازانی که در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن و در جمع مردم سخنرانی می کرد فرا رسیدن سی و هفتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی را تبریک گفت و اظهار داشت: انقلاب اسلامی یکی از انقلاب های بزرگ شکل گرفته در تاریخ است که خیلی ها آن را با انقلاب کبیر فرانسه در قرون ۱۷ و ۱۸ و انقلاب های روسیه، چین و الجزایر در قرن ۲۰ مقایسه می کنند.
وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی ما از جهات گوناگون بر انقلاب های مشابه برتری دارد به برخی از این تفاوت ها اشاره و اظهار کرد: مردم ایران علیه حکومتی قیام کردند که در اوج اقتدار خود قرار داشت اما سایر انقلاب های مشابه این گونه نبود و حکومت در موضع ضعف قرار گرفته بود.
رازانی افزود: از سوی دیگر زمانی که مردم ما قیام کردند قدرت های جهانی پشت حکومت طاغوت ایستاده بودند ولی در قیام های مشابه قدرت ها در کنار قیام کنندگان برای سرنگونی آن حکومت ها بودند.
استاندار کرمانشاه تفاوت دیگر انقلاب اسلامی با سایر انقلاب ها را حضور همه جانبه مردم از تمامی اقشار و گروه ها در صحنه قیام ها و مبارزات برای به ثمر نشستن انقلاب عنوان و خاطرنشان کرد: در سایر انقلاب ها حزب و توده خاصی بودند که دست به قیام زدند.
وی یادآور شد: از خرداد سال ۴۲ که جریان انقلاب آغاز شد تا خرداد ۶۷ که امام (ره) رحلت کردند انقلاب در دست ایشان بود و از آن تاریخ تا امروز هم سکان هدایت این انقلاب الهی در دستان خلف صالح ایشان حضرت آیت الله خامنه ای قرار دارد.
رازانی افزود: یکی از رموز موفقیت انقلاب داشتن رهبرانی شجاع، مقتدر و مردمی است که باعث شده پس از گذشت ۳۷ سال روز به روز بر عزت و اقتدار و استقلال آن در جهان افزوده شود.
وی گفت: امروز مردم ولایتمدار ما پس از گذشت ۳۷ سال از پیروزی انقلاب همان شکلی حرکت می کنند که توسط معمار کبیر انقلاب و رهبر فرزانه انقلاب ترسیم شده و این جای افتخار و سربلندی است.
استاندار کرمانشاه در ادامه ضمن قدردانی از حضور پرشور مردم استان در مراسم راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن، به موضوع انتخابات نیز اشاره و اظهار امیدواری کرد تا مردم فهیم و با بصیرت کشورمان با مشارکت آگاهانه خود در این رویداد مهم سیاسی بر اقتدار و توفیقات نظام بیفزایند.
رازانی در پایان و با تاکید بر لزوم مشارکت همگانی در انتخابات هفتم اسفند، گفت: به فضل خدا مردم عزیز ایران اسلامی با حضور همه جانبه در این عرصه توطئه های دشمنان را خنثی و همانند امروز که در راهپیمایی یوم الله ۲۲ بهمن دشمنان را ناامید کردند بازهم مایه یاس آن ها فراهم خواهند کرد.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • استاندار کرمانشاه
  • اسدالله رازانی
  • فجر ۹۴

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست