اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / استاندار کرمانشاه:زمینه برای خلق حماسه مردم در انتخابات هفتم اسفند فراهم است
81972820-70538051.jpg

استاندار کرمانشاه:زمینه برای خلق حماسه مردم در انتخابات هفتم اسفند فراهم است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

اسدالله رازانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: مشارکت گسترده مردم در انتخابات سرنوشت بهتری برای کشور از جمله استان کرمانشاه رقم خواهد زد.
وی بیان کرد: مشارکت، حضور جدی و گسترده مردم در انتخابات علاوه بر اینکه نقش مهمی در سرنوشت کشور ایفا می کند نقش تعیین کننده ای نیز در سرنوشت و آینده بهتر استان کرمانشاه دارد.
وی اظهار کرد: برگزاری انتخابات سالم و قانونمند با مشارکت حداکثری مردم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و دغدغه تمامی دولتمردان نیز تحقق این اصل مهم و حیاتی است.
مقام عالی دولت در استان کرمانشاه با اشاره به برگزاری همزمان انتخابات مجلس خبرگان رهبری با مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس خبرگان رهبری از جایگاه و شان والایی برخوردار است چرا که نقش تعیین کننده ای در انتخاب رهبری دارد و در همین راستا نیز مردم باید از بین نامزدهای انتخاباتی فرد اصلح را انتخاب و به آن رای دهند.
رازانی اضافه کرد: انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز از اهمیت والایی برخوردار است و انتخاب نماینده اصلح و کاردان مسیر رشد و توسعه بیش از پیش کشور را هموارتر می کند.
وی با اشاره به رد صلاحیت برخی از نامزدهای انتخاباتی نیز گفت: تمامی داوطلبان رد صلاحیت شده، جریان ها، گروه های سیاسی و اقشار مختلف مردم باید تمام توان خود را به کار گیرند تا در انتخابات آینده حماسه ای جاوید و بی بدیل در تاریخ پرافتخار ایران اسلامی خلق کنند.
استاندار کرمانشاه از از آمادگی مجموعه استان برای برگزاری انتخاباتی سالم و قانونمند با مشارکت حداکثری مردم خبر داد و گفت: نامزدهای رد صلاحیت شده به همراه طرفدارانشان همراه و همگام با اقشار مختلف مردم ایران اسلامی در انتخابات آینده باید حضوری پرشوری داشته باشند.
رازانی خاطرنشان کرد: وزارت کشور آمادگی برگزاری انتخاباتی الکترونیکی را داشت که شورای نگهبان آن را نپذیرفت اما با این حال با تجهیز هیات های اجرایی و عوامل برگزار کننده هم اکنون امنیت بسیار مطلوبی براری برگزاری انتخابات در استان حاکم است.
استان کرمانشاه با ۲ میلیون نفر جمعیت دارای هشت کرسی در بهارستان و ۲ کرسی در مجلس خبرگان رهبری است.
در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی و پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در استان کرمانشاه افزون بر سه هزار و۵۰۰ شعبه اخذ رای اعم از ثابت و سیار در ۱۴ شهرستان های تابعه و مناطق روستایی و عشایری در نظر گرفته شده است.
در این دوره از انتخابات یک میلیون و ۵۰۷ هزار و ۵۹۵ نفر در استان کرمانشاه واجد شرایط رای دادن هستند که نسبت به دوره قبل ۲۰۶ هزار نفر افزایش داشته است.
۷۰۷۹/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • سیاسی
  • انتخابات
  • مشارکت
  • قصرشیرین

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست