اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / از دعوت ورزشکاران به تیم های ملی تا شرکت درمسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶
82115473-70801785.jpg

از دعوت ورزشکاران به تیم های ملی تا شرکت درمسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا اولین رویداد مهم ورزشی کرمانشاه در هفته جاری که می توان به آن اشاره کرد دعوت از چهار ورزشکار و مربی کرمانشاهی به اردوی تیم ملی قایقرانی بانوان بود که سما یاسمی و ماندانا میرزاده به عنوان ورزشکار و اسرا جلیلیان به عنوان مربی در تیم ملی آب های آرام جوانان و هانیه بیداد در تیم ملی روئینگ نوجوانان حضور یافتند.
پنجمین اردوی تیم ملی آب های آرام بانوان ایران از ۲۶ خرداد در دریاچه آزادی تهران آغاز و تا ۱۵ تیر ماه ادامه می یابد، ضمن اینکه اردوی تیم ملی روئینگ نوجوان کشور از ۲۰ خرداد در دریاچه آزادی تهران آغاز و تا ۱۱ تیر ادامه خواهد یافت.

* ۲ ووشوکار کرمانشاهی به عضویت تیم ملی درآمدند
رئیس هیات ووشو استان کرمانشاه، از عضویت ۲ سانداکار کرمانشاهی در تیم ملی بزرگسالان کشورمان برای حضور در مسابقات قهرمانی آسیا خبر داد و گفت: در بخش آقایان اشکان دلفانی ووشوکار کرمانشاهی وزن ۹۰- کیلوگرم مقابل امین نوری به دومین برد خود دست یافت و به عضویت تیم ملی درآمد.
سید رامین موذنی یادآور شد: در وزن ۷۰- کیلوگرم بخش بانوان نیز مریم هاشمی با تحمیل دومین شکست به فریناز نذیری توانست به عضویت تیم ملی ساندا درآید.
تیم ملی ووشوی ایران قرار است از ۱۰ تا ۱۵ شهریور ماه در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا که به میزبانی تایوان برگزار می شود، شرکت کند.

* حضور تکواندوکار کرمانشاهی در اردوی تیم ملی
۶ ملی پوش به اردوی تیم ملی تکواندو بزرگسالان کشور دعوت شده اند که در میان آن ها نام مسعود حجی زواره تکواندوکار وزن ۷۴ کیلوگرم کشورمان نیز به چشم می خورد
حجی زواره با قرار گرفتن در رده پنجم رنکینگ المپیکی موفق به کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۶ ریو شد اما از آنجایی که از هر کشور و در هر وزن تنها یک نفر می تواند شرکت کند شانس حضور مستقیم در این رقابت ها را از دست داد.

* دعوت از سه کشتی گیر کرمانشاهی به اردوی تیم ملی
منصور کیانی دبیر هیات کشتی کرمانشاه با اشاره به دعوت از سه کشتی گیر کرمانشاهی به اردوی تیم ملی، گفت: سیدعلی عظیمی، فرامرز ویسی و محمدرضا مرادیانی آزادکارانی هستند که با نظر کادر فنی به اردوی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان ایران دعوت شده اند.
وی ادامه داد: عظیمی و ویسی در وزن ۴۲ کیلوگرم و مرادیانی نیز در وزن ۷۶ کیلوگرم حضور دارند که از ۳۱ خرداد تا ۱۶ تیر ماه باید در اردو حضور داشته باشند.

* سه جودوکارناشنوای کرمانشاهی خود را برای حضور در مسابقات جهانی آماده می کنند
رئیس هیات ورزش های ناشنوایان استان کرمانشاه، از دعوت سه جودوکار کرمانشاهی به اردوی تیم ملی برای حضور در مسابقات جهانی ترکیه خبر داد و گفت: مهرداد صیدی، مسعود رستگار و محمدرسول صفری سه جودوکار کرمانشاهی هستند که با نظر کادر فنی به اردوی تیم ملی دعوت شده اند.
کوروش شاهرخی با بیان اینکه صیدی در وزن ۸۱ کیلوگرم، صفری در وزن ۱۰۰- کیلوگرم و رستگار نیز در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم حضور دارند، یادآور شد: پنجمین مرحله اردوی آمادگی تیم ملی جودوی ناشنوایان ایران از ۲۹ خرداد تا ۱۴ تیر قرار است در کمپ تیم های ملی برگزار شود.

* سه فوتبالیست کرمانشاهی به مسابقات معلولان انتخابی جهان اعزام می شوند
رئیس هیات ورزش های جانبازان و معلولان استان کرمانشاه از عضویت سه فوتبالیست کرمانشاهی در تیم ملی فوتبال هفت نفره کشورمان برای حضور در مسابقات انتخابی قهرمانی جهان خبر داد و گفت: بهنام سهرابی، جاسم بخشی و مسلم خزایی سه فوتبالیستی هستند که با عضویت در تیم ملی فوتبال هفت نفره کشورمان عازم مسابقات گزینشی انتخابی جهان خواهند شد.
عزت الله پرنیان ادامه داد: مسابقات انتخابی رقابت های جهانی پنجم تا هفدهم مرداد ماه در کشور دانمارک برگزار می شود که تیم ملی کشورمان با ۱۴ بازیکن از جمله سه فوتبالیست یاد شده کرمانشاهی در این رقابت ها شرکت می کند.

* بانوی پینگ پنگ باز کرمانشاهی از تور جهانی ژاپن کنار رفت
رئیس هیات پینگ پنگ استان کرمانشاه با اشاره به حضور ندا شهسواری بانوی پینگ پنگ باز استان در تور جهانی ژاپن، گفت: این ورزشکار با شکست چهار بر یک مقابل حریف ژاپنی از گردونه مسابقات کنار رفت.
شهنام اردلان با بیان اینکه شهسواری در گیم اول مسابقه با نتیجه ۱۱ بر سه و در گیم دوم نیز با نتیجه ۱۱ بر هفت مسابقه را به حریف ژاپنی خود واگذار کرد، افزود: وی در گیم سوم ۱۱ بر ۷ پیروز شد اما در گیم های چهارم و پنجم به ترتیب با نتایج ۱۱ بر پنج و ۱۱ بر ۴ نتیجه را به حریف واگذار کرد.

* حضور دو بوکسور کرمانشاهی در مسابقات انتخابی المپیک
آخرین رویداد ورزشی مهم استان در هفته جاری حضور فروتن گل آرا و سالار غلامی به عنوان نمایندگان اوزان ۶۰ و ۹۱ کیلوگرم کشورمان در رقابت های انتخابی المپیک که به میزبانی باکو آذربایجان در حال برگزاری است، بود.
این آخرین دور انتخابی مسابقات گزینشی المپیک است که دو بوکسور کرمانشاهی شانس خود را برای کسب سهمیه امتحان می کنند.
در وزن ۶۰ کیلوگرم که گل آرا حضور دارد پنج سهمیه المپیک و در وزن ۹۱ کیلوگرم که غلامی حضور دارد تنها یک سهمیه المپیک توزیع می شود.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • ورزش
  • رويدادهاي ورزشي هفته
  • اردوي تيم هاي ملي ايران
  • انتخابي بوكس المپيك

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست