اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / از افتتاح طرح های ورزشی تا باخت بعثت و از دست رفتن امیدهای صعود
81960650-70516170.jpg

از افتتاح طرح های ورزشی تا باخت بعثت و از دست رفتن امیدهای صعود

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش روز جمعه خبرنگار ایرنا، اولین رویداد ورزشی کرمانشاه در هفته جاری که می توان به آن اشاره کرد قهرمانی تیم سپک تاکرای استان در مسابقات قهرمانی زیر ۱۸ سال کشور در اراک بود.
سینا رضایی، مهرداد خداداده، مهدی قبادی، محمد و علی رضایی ترکیب تیم شهرداری کرمانشاه در مسابقات سپک تاکرای قهرمانی کشور را تشکیل می دادند.

** پایان دور رفت مسابقات لیگ برتر بدمینتون در کرمانشاه
دور رفت مسابقات لیگ برتر بدمینتون باشگاه های کشور در گروه اول با حضور تیم های شهدای ورزش و جوانان کرمانشاه، دانشگاه آزاد تهران، ایستاسازه گنبد و بیمه کارآفرینان زنجان در خانه بدمینتون کرمانشاه برگزار شد.
در پایان دور رفت تیم دانشگاه آزاد تهران با ۱۰ امتیاز صدرنشین شد، کرمانشاه با هفت امتیاز در رده دوم قرار گرفت، بیمه کارآفرینان زنجان با پنج امتیاز در رده سوم ایستاد و ایستاسازه گنبد نیز با سه امتیاز رده چهارم را به خود اختصاص داد.
در پایان این رقابت ها دو تیم اول راهی مرحله پلی آف می شوند تا با تیم های گاز تهران و هیات آمل که از گروه دوم به مرحله بعد صعود کرده اند، مسابقه دهند.

**کسب عنوان سومی تیم ووشو بانوان کرمانشاه
تیم ساندا بانوان کرمانشاه با کسب سه مدال (یک طلا، یک نقره و یک برنز) پس از تیم های اصفهان و البرز در رده سوم قرار گرفت.
مدال طلای تیم بانوان کرمانشاه در وزن ۶۰ – کیلوگرم توسط زهرا بساطی بدست آمد و در وزن ۷۰- کیلوگرم نیز صبا بیات دیگر ووشوکار کار کرمانشاهی به مدال نقره این وزن دست یافت.
صبا شریفی نماینده وزن ۶۵- کیلوگرم کرمانشاه نیز در مسابقات توانست در کنار ووشوکاری از تهران الف به مدال برنز مشترک دست یابد.
در مسابقات بخش تالو نیز شادی فتاحی و مریم سلیمانی نمایندگان کرمانشاه بودند که هر کدام موفق به کسب دو مدال برنز شدند.

** باخت بعثت مقابل نیروی زمینی و از دست رفتن امیدهای صعود
تیم فوتبال بعثت کرمانشاه در هفته شانزدهم لیگ دسته دو فوتبال باشگاه های کشور با قبول شکست سه بر یک در خانه مقابل نیروی زمینی تهران تا حد بسیار زیادی شانس صعود به مرحله بعد را از دست داد.
تیم بعثت در صورت پیروزی می توانست به رده سوم جدول رده بندی صعود و شانس خود را برای صعود افزایش دهد اما با قبول شکست خانگی مقابل حریف با یک رده سقوط در مکان پنجم قرار گیرد و در دو هفته مانده به پایان مسابقات دور اول از حداقل شانس برخوردار باشد.

** حضور هفت دختر کرمانشاهی در اردوی تیم ملی فوتبال نوجوانان
رویا نوری، مریم صیدی، کوثر کریمی، فاطمه پورکریم، هانا احمدی، صبا رحیمیان و آتوسا محمدیان هفت بازیکن کرمانشاهی هستند که به چهارمین مرحله از اردوی انتخابی تیم ملی زیر ۱۶ سال دختران کشورمان دعوت شده و در آن حضور یافته اند.
این اردو زیرنظر شادی مهینی سرمربی تیم ملی تا روز ۲۲ بهمن ماه در کمپ تیم های ملی ادامه خواهد داشت.

** افتتاح دو طرح ورزشی در کرمانشاه
اولین پروژه ای که توسط سیدمناف هاشمی معاون وزیر ورزش و جوانان به بهره برداری رسید خوابگاه ورزشکاران کوثر در شهرک کارمندان کرمانشاه بود؛ این خوابگاه در سه طبقه ساخته شده و در هر طبقه آن چهار سوئیت ۸۰ متری قرار دارد که می تواند ۸۰ نفر را اسکان دهد.
برای افتتاح این خوابگاه ورزشکاری که بصورت اختصاصی در اختیار بانوان ورزشکار قرار می گیرد، بالغ بر ۹ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.
بهره برداری از استخر سرپوشیده شهر سرپل ذهاب را دیگر برنامه کاری معاون وزیر ورزش و جوانان در استان عنوان کرد.
همچنین با حضور هاشمی کلنگ احداث خانه کاراته استان کرمانشاه در مجموعه ورزشی سید جمال میرزاده واقع در شهرک کارمندان به زمین زده شد، خانه کاراته از مصوبات سفر مقام معظم رهبری است که قرار است در زمینی به مساحت یک هزار و ۵۰۰ متر مربع و با ۱۷ میلیارد ریال اعتبار ظرف مدت هشت ماه به بهره برداری برسد.

** حمایت استاندار کرمانشاه از ورزش
اسدالله رازانی استاندار کرمانشاه در دیدار سیدمناف هاشمی معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان از حمایت کامل مدیریت ارشد استان از توسعه ورزش خبر داد.
وی با بیان اینکه مردم دیگر استانها، کرمانشاه را به ورزش و جوانمردی می شناسند، خاطرنشان کرد: باید همه متولیان ضمن تلاش و پشتکار، براساس یک برنامه ریزی دقیق و کارشناسی شده حرکت کنند تا دوباره کرمانشاه به جایگاهی در خور نام خویش دست یابد.
معاون توسعه منابع و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان نیز ضمن قدردانی از اهتمام استاندار کرمانشاه نسبت به اولویت دادن به توسعه ورزش در برنامه کاری خود، وضعیت اماکن ورزشی در استان کرمانشاه را بالاتر از میانگین کشوری دانست و افزود: میانگین سرانه ورزشی در کشور حدود ۷۰ سانتی متر است که این رقم در استان ۹۸ سانتی متر است.
سید مناف هاشمی افزود: با به بهره برداری رسیدن پروژه های نیمه تمام ورزشی، سرانه فضای ورزشی استان کرمانشاه به بیش از یک متر خواهد رسید.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • ورزش
  • ورزش هفته حاری
  • استان کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست