اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / احمد عزیزی شاعر انقلاب درگذشت
82454614-71462925.jpg

احمد عزیزی شاعر انقلاب درگذشت

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ آقای عزیزی که در بخش مراقبت های ویژه بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه بستری بود، حوالی ساعت ۱۶امروز دوشنبه درگذشت.
مسوولان بیمارستان امام رضا (ع) کرمانشاه با تایید خبر درگذشت این شاعر انقلاب اعلام کردند که آقای عزیزی از ۹سال پیش تاکنون در اغما به سر برده است.
'احمد عزیزی' عصر یکشنبه ۱۵اسفند برای اولین بار تحت عمل جراحی از ناحیه شکم قرار گرفت که پزشکان معالج او، به 'نکروز پرده مزانتر' آقای عزیزی مشکوک و او را تحت عمل جراحی قرار دادند و بعد از عمل او را به بخش مراقبت های ویژه منتقل کردند.
به گفته پزشکان معالح آقای عزیزی بعد از عمل جراحی روز گذشته تغییر محسوسی نکرده و وضعیت جسمانی او وخیم تر شده است.
احمد عزیزی چهارم دی ماه سال ۱۳۳۷ در سرپل ذهاب کرمانشاه به دنیا آمد، او دارای آثاری نظیر کفش های مکاشفه، شرجی آواز، خوابنامه و باغ تناسخ، ترجمه زخم، باران پروانه، رودخانه رؤیا، ملکوت تکلم و سیل گل سرخ است.
رهبر معظم انقلاب در سال ۱۳۹۰ و در جریان سفر به استان کرمانشاه با حضور در بیمارستان امام رضا (ع) از وی عیادت و بر رسیدگی به وضعیت این شاعر آئینی تاکید کردند.
وی آثار شعر و نثر ادبی متعددی دارد و شاعری با سبک منحصر به فرد است که این سبک به صورت مثنوی در کفش های مکاشفه او جلوه کرده ‌است.
تمایل سبک وی به معنویت و عرفان اسلامی با فرم جدیدی از مثنوی، ملهم از مثنوی مولوی، در شعر معاصر بی‌نظیر است، این سبک تاثیر بسیار زیادی در شعر معاصر گذاشته ‌است.
اشعار عزیزی با عرفان اسلامی آمیختگی دارد و تمجید از اهل بیت در بیشتر آثارش موج می‌زند.
۳۰۳۳خبرنگار:فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

  • فرهنگی
  • احمد عزیزی
  • شاعر انقلاب
  • درگذشت

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست