اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / اجرای نظام نامه نظارتی اولویت اصلی سازمان بهزیستی است
n82724874-71980339.jpg

اجرای نظام نامه نظارتی اولویت اصلی سازمان بهزیستی است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا؛ سیدحسن موسوی چلک روز پنجشنبه در بازدید از مرکز ماده ۱۶شهر کرمانشاه با اشاره به فعالیت های گسترده سازمان بهزیستی با اشاره به اینکه ۹۴ درصد فعالیت های این سازمان به بخش خصوصی واگذار شده است، سازمان بهزیستی با داشتن چنین شرایطی باید بر ۲ موضوع سیاست گذاری و نظارت و ارزیابی تمرکز داشته باشد.
او اضافه کرد: موضوع حقوق شهروندی و اجرای تصویب نامه حقوق شهروندی در نظام اداری که از سال گذشته به سازمان ها ابلاغ شده از دیگر اولویت های کاری ماست که بهزیستی دو سال است به صورت پیاپی با پیش رویی در این عرصه در جشنواره شهید رجایی به عنوان دستگاه برتر معرفی می شود.
وی با بیان اینکه باید دو نکته را در حقوق شهروندی رعایت کنیم، گفت: ابتدا اینکه بهزیستی مانند سایر سازمان ها به وظایف خود عمل کرده و دیگری با توجه به اینکه بخشی از حقوق شهروندی به معلولان بر می گردد بهزیستی در این راستا هم باید به وظایف خود بهتر عمل کند و از همه مهمتر نقش مطالبه گری حقوق شهروندی برای جامعه هدف خود را به خوبی ایفا کند.
مدیرکل ارزیابی عملکرد سازمان بهزیستی کشور بر تقویت ارزیابی ها توسط خود مراکز تأکید و خاطرنشان کرد: در این بین بهزیستی شهرستان ها نیز باید نظارت داشته باشند چرا که نظارت شهرستان ها بر مراکز اولویت اجرای نظام نامه ماست.
موسوی چلک یادآور شد: زمانی نظارت ها در سازمان نهادینه می شوند که بهزیستی شهرستان ها محور نظارت عملیاتی باشند و با مراکز در تعامل باشند.
وی با اشاره به اجرای نظارت ها در سازمان بهزیستی بر اساس به روزترین مدل علمی نظارتی، گفت: مدل نظارت عملکرد سازمان یک مدل چند سویه است که نظارت مرم بر سازمان، نظارت کارکنان بر سازمان، نظارت کارکنان بر مدیران، نظارت سازمان های غیردولتی بر بهزیستی و نظارت های داخلی را شامل می شود.
او استراتژی در بهبود عملکرد را شامل آسیب شناسی مستمر بر فعالیت ها، ارتقای سطح آگاهی کارکنان سازمان در حوزه های تخصصی و برگزاری دوره های آموزشی مدیریت عملکرد و سلامت اداری عنوان کرد و گفت: یکی از اهداف ما بهره برداری از یافته های نظارتی است.
موسوی چلک تصریح کرد: بهره برداری از یافته های نظارتی به منظور بهبود عملکرد، اصلاح فرایندها و ارتقای دانش مدیران خواهد بود.
اداره کل بهزیستی استان کرمانشاه، به ۵۳ هزار و ۴۲۹ خانوار خدمات مختلفی از جمله توانبخشی، خرید وسایل کمک توانبخشی، پرداخت شهریه های تحصیلی دانش آموزان و دانشجویان و تسهیلات اشتغالزایی ارائه می دهد و بیش از ۱۶ هزار نفر نیز مستمری بگیر این نهاد حمایتی هستند.
۳۰۳۳خبرنگار و انتشار دهنده:فرزاد نویدی

انتهای پیام /*

برچسب ها

اجتماعي

نظارت

سازمان بهزيستي

كرمانشاه

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست