اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / اجرای موفقیت آمیز طرح به نژادی دام سنگین در شهرستان گیلانغرب
82116731-70804234.jpg

اجرای موفقیت آمیز طرح به نژادی دام سنگین در شهرستان گیلانغرب

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

سعید حیدرپور روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این طرح کارشناسان امور دام و تلقیح جهاد کشاورزی با استفاده از پایوت های رایگان اسپرم نژاد سمینتال موفق شدند تا ضمن افزایش بازده تولید مثل، بهبود راندمان تولیدی را در واحدهای دامی و گاوداری های سطح شهرستان محقق کنند.
وی اظهار کرد: تاکنون بیش از ۲۰۰ راس گاو شیری مولد با استفاده از پایوت رایگان تلقیح شده اند و این طرح بسیار موفق نشان داده است.
وی بیان کرد: گیلانغرب به عنوان دومین شهرستان پهناور استان کرمانشاه با توجه به پراکندگی سطح واحدهای دامی به عنوان الگوی برتر، بیشترین تعداد را از حیث اجرای این طرح محقق کرده و پیش بینی می شود تا پایان امسال این تعداد به بیش از ۶۰۰ راس افزایش یابد.
مدیر اداره جهاد کشاورزی گیلانغرب، رشد مطلوب، اسکلت بندی درشت، افزایش تولید و بهبود بخشی به حالت گوشت، بهبود تولید شیر و رشد سریع گوساله ، باروری بالا و طولانی، آسان زایی، چرای مطلوب، تبدیل و بازده غذایی بسیار مطلوب و بلوغ زودهنگام را از جمله مزایای اجرای این طرح عنوان کرد.
حیدرپور اضافه کرد که مزایای اقتصادی اجرای این طرح نیز برای دامداران در مقایسه با سایر نژادها بی نظیر است.
وی شمار دام های سنگین در شهرستان گیلانغرب را ۱۲ هزار و ۷۵۰ راس با تولید سالیانه چهار هزار و ۲۵۰ تن گوشت و ۱۰هزار و ۷۵۰ تن شیر اعلام کرد و گفت: این شهرستان به لحاظ تولید گوشت دام سنگین رتبه پنجم استان کرمانشاه را در اختیار دارد.
گیلانغرب با بیش از ۷۲ هزار تن جمعیت در غرب استان کرمانشاه واقع شده است.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۳۰۱۲/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • طرح به نژادي
  • دام
  • قصرشيرين

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست