اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / اجرای طرح های حفاظت از منابع طبیعی تکلیف آحاد جامعه است
82459531-71472684.jpg

اجرای طرح های حفاظت از منابع طبیعی تکلیف آحاد جامعه است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام محمد ایوبی در خطبه های نماز جمعه این هفته کنگاور، اظهار کرد: جنگل ها و فضای سبز نقش بسیار مهم و موثری در سلامت جامعه و زندگی انسانها دارند و دین مبین اسلام بر حفظ و حراست از منابع طبیعی بسیار تأکید دارد.
وی بر محافظت از طبیعت در ایام نوروز تاکید کرد و گفت: شهروندان باید در تمام مناسبت ها بخصوص ایام نوروز از تخریب محیط زیست و شکستن درختان خودداری کنند.
خطیب جمعه کنگاور در ادامه با اشاره به سالروز تشکیل بنیاد شهید به فرمان امام راحل، گفت: امام راحل از همان ابتدا فرمان‌ تاسیس نهادهای خدمت‌ رسان در کشور را صادر کرد که نخست فرمان به تاسیس کمیته انقلاب و سپس فرمان تاسیس کمیته امداد امام خمینی ‌(ره) را در راستای محرومیت‌زدایی و کمک به قشر نیازمند صادر نمودند و پس از آن به تاسیس بنیاد شهید که در راستای تکریم خانواده معظم شهداست، تاکید کردند.
وی در ادامه گفت: روز ۲۲ اسفند به نام شهید نامگذاری شده و این روز بیانگر تجلیل و تکریم شایسته خانواده معظم شهدا، ایثارگران و آزادگان در همه ایام سال است زیرا انقلاب اسلامی، امنیت خود را مدیون ایثار و جانفشانی آنان می‌داند.
وی همچنین اظهار کرد: در چهارشنبه آخر سال پدر و مادرها خود پیشرو اجرای برنامه های پرخطر نباشند.
امام جمعه کنگاور تاکید کرد که مردم با فرهنگ شهرستان باید در آستانه چهارشنبه سوری از آزار دیگران که از صدای مهیب مواد محترقه ناشی می شود، خودداری کنند.
شهرستان کنگاور با جمعیتی افزون بر ۸۵ هزار نفر در ۹۴ کیلومتری شرق کرمانشاه واقع شده و دروازه ورودی این استان غربی محسوب می شود.
۸۰۶۶/۷۴۴۷ خبرنگار: مجید رحمتی ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • امام جمعه كنگاور
  • حجت الاسلام ايوبي
  • منابع طبيعي

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست