اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / اتمام حجت بودجه با دولت برای حذف یارانه/یارانه چه کسانی حذف می‌شود؟
82087415-70749130.jpg

اتمام حجت بودجه با دولت برای حذف یارانه/یارانه چه کسانی حذف می‌شود؟

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

در این یادداشت آمده است: دولت موظف است تا پایان تیر ماه سال جاری تمام افرادی را که در بندهای بودجه به آن‌ها اشاره شده از لیست یارانه بگیران حذف کند.
در حالی که تا به امروز ۶۳ مرحله از یارانه نقدی به حساب سرپرستان خانوار واریز شد، در اوایل هفته جاری بودجه از سوی رییس جمهوری برای اجرا ابلاغ شده است که در زمان بررسی لایحه پیشنهادی بودجه اعضای هیات دولت بارها نظر مخالف خود در رابطه با حذف یارانه بگیران را به مجلس اعلام کرده بودند اما مجلس در تبصره ۱۴ قانون بودجه سال ۹۵ تعدادی از یارانه بگیران را حذف کرده است.
در این تبصره آمده است، در اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها مصوب ۸۸/۱۰/۱۵ به دولت اجازه داده می‌شود در سال ۹۵ منابع مالی حاصل از اصلاح قیمت کالاها و خدمات موضوع قانون مذکور تا مبلغ ۴۸۰ هزار میلیارد ریال و ردیف‌های یارانه‌ای این قانون با استفاده از انواع روش‌های پرداخت نقدی و غیر نقدی به خانوارهای هدف و نیازمند، توزیع و همچنین برای ارائه خدمات حمایتی و کمک به بخش تولید اقدام نماید.
الف – دولت موظف است در سال ۹۵ یارانه نقدی خانوارهایی که سرپرست آن‌ها مشمول عناوین زیر هستند را حذف کند:
۱ – کلیه تجار و صاحبان مشاغل آزاد که درآمد سالانه آن‌ها حداقل ۳۵۰ میلیون ریال باشد.
۲ – نمایندگان مجلس شورای اسلامی، قضات و اعضای هیات علمی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزشی و پژوهشی دولتی و غیردولتی، پزشکان و دامپزشکان
۳ – کلیه کارکنان دولت و قوای سه‌ گانه و شهرداری‌ها و کلیه مؤسسات عمومی و مؤسسات عمومی غیردولتی و کلیه کارکنان نیروهای مسلح، بازنشستگان کشوری و لشکری و کلیه حقوق‌ بگیران و مستمری ‌بگیران مشمول تأمین اجتماعی و همه دریافت‌ کنندگان حقوق و مستمری بخش دولتی و غیردولتی که سالانه آن‌ها بیش از ۳۵۰ میلیون ریال است.
۴ – کلیه مدیران و اعضای هیات مدیره و بازرسان شرکت‌های دولتی و غیردولتی و وابسته به دولت و نهادهای عمومی غیردولتی و کلیه مدیران و اعضای هیئت مدیره و رؤسا و معاونان مناطق و شعب بانک‌ها و بیمه‌ها و مؤسسات مالی و اعتباری و کلیه کارکنان اشخاص حقوقی دولتی و غیردولتی که دریافتی سالانه آن‌ها بیش از ۳۵۰ میلیون ریال باشد.
۵ – کلیه ایرانیان مقیم خارج از کشور
۶ – کلیه اشخاصی که در سه دهک بالای درآمدی کشور هستند و در موارد فوق ذکر نشده‌اند.
ب – از ابتدای تیر ماه ۹۵ پرداخت یارانه به اشخاص مشمول تبصره در اموال عمومی بوده و جرم محسوب می‌شود.
ج – دریافت یارانه توسط افرادی که به موجب تبصره استحقاق دریافت یارانه را ندارند مستوجب جریمه نقدی به میزان دو برابر مبلغ دریافتی است.
دولت خود را مکلف به اجرای بندهای این تبصره می‌ داند در حالی که بانک اطلاعاتی کاملی از یارانه بگیران در دست ندارد و باید دید تدبیر دولت می‌تواند قفل یارانه‌ها را باز کند یا اینکه دولت در چاهی که خود کنده می‌افتد و مجرم شناخته می‌شود.
۳۲۰۹/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • روزنامه باختر
  • يارانه ها
  • اتمام حجت مجلس به دولت

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست