اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / ابهام مالیاتی ایجاد شده در اجرای پروژه پالایشگاه آناهیتا در حال بررسی است
82509899-71573284.jpg

ابهام مالیاتی ایجاد شده در اجرای پروژه پالایشگاه آناهیتا در حال بررسی است

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ایرنا، اسدالله رازانی عصر شنبه در شورای گفتگوی دولت و بخش خصوصی که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: پیش از این تصور بر این بود که این پالایشگاه تا ۱۰ سال از معافیت مالیاتی برخوردار است اما پس از اینکه به مرحله اجرا رسید مشخص شد که این شهرک به دلیل اینکه در دل شهرک صنعتی فعالیت نمی کند از معافیت مالیاتی برخوردار نخواهد شد.
وی با بیان اینکه برای برطرف کردن این ابهام می توان شهرک صنعتی زاگرس و پالایشگاه آناهیتا را ادغام کرد، افزود: پیشنهاد تبدیل شهرک صنعتی زاگرس و پالایشگاه را دادیم تا به منطقه ویژه اقتصادی تبدیل شود.
به گفته استاندار کرمانشاه در صورت تبدیل شدن پالایشگاه آناهیتا و شهرک صنعتی زاگرس به منطقه ویژه اقتصادی زاگرس، این منطقه تا ۱۵ سال از معافیت مالیاتی برخوردار می شود.
رازانی در بخش دیگری از صحبت های خود در رابطه با تامین گاز صنایع استان در فصل سرما نیز گفت: پیگیر موضوع گازرسانی به صنایع در فصل سرما هستیم تا گاز واحدهای صنعتی در زمستان ۹۶ با مشکل رو به رو نشود.
وی در باره اختلافات شرکت های خصوصی و بخش دولتی در زمینه پرداخت بدهی های شرکت گاز، عنوان کرد: در برخی از این موارد شرکت های خصوصی به دلیل حفظ سرمایه، بدهی شرکت گاز را پرداخت نمی کنند که مقصر اصلی در قطعی گاز واحدهای تولیدی هستند.
استاندار کرمانشاه اضافه کرد: شرکت گاز واحدهایی که بدهی آنها به حد قطعی گاز مصرفی می رسد، پیش از اقدام برای قطعی، استانداری را نیز در جریان قرار دهند.
رازانی همچنین در بخش دیگری از صحبت های خود بر ضرورت ایجاد درمانگاه و مراکز درمانی در شهرک های صنعتی تاکید کرد و از مدیران دانشگاه علوم پزشکی خواست به این موضوع رسیدگی کنند.
۷۴۴۵/۸۰۶۶ خبرنگار:سامان رحمتیان ** انتشار دهنده:علی مولوی

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • پالایشگاه اناهیتا
  • مالیات
  • استاندار کرمانشاه

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست