اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / آموزش و پرورش نقش مهمي در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي دارد
82058403-70693768.jpg

آموزش و پرورش نقش مهمي در پيشگيري از آسيب هاي اجتماعي دارد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش خبرنگار ايرنا، سلمان محمدي روز دوشنبه در مراسم اختتاميه پنجمين جشنواره نوجوان سالم كه در تالار شهيد بهشتي كرمانشاه برگزار شد، اظهار كرد: امروز يكي از نگراني ‌ها و دغدغه‌ هاي مقام معظم رهبري مربوط به حوزه آسيب‌هاي اجتماعي است و همين موضوع مي طلبد تا برنامه ‌ريزي درستي براي كاهش آسيب هاي اين حوزه طراحي شود.
وي افزود: البته در سند تحول بنيادين آموزش و پرورش نيز در حوزه پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي برنامه ‌ريزي‌هاي خوبي انجام شده است.
محمدي با بيان اينكه در بحث پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي بايد همه به دور از بخشي نگري و با يك برنامه ‌مناسب تلاش كنند، خاطرنشان كرد: خشونت، افت تحصيلي، فرار از خانه، اعتياد و… نمونه‌ هايي از آسيب‌هاي اجتماعي است كه دانش ‌آموزان را تهديد مي‌كند.
معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش كرمانشاه در ادامه و با تاكيد بر اينكه در هيچ ‌يك از مدارس استان اعتياد نداريم، گفت: تمام تلاش ما اين است تا دانش‌آموزان در خارج از فضاي مدرسه نيز از اين بلاي بزرگ دور باشند.
وي خاطرنشان كرد: استان كرمانشاه ۳۲۰ هزار دانش‌آموز و ۲۸ هزار فرهنگي دارد كه هر يك از آنها مي‌توانند سفيران خوبي براي انتقال مباحث حوزه پيشگيري از آسيب‌هاي اجتماعي باشند.
محمدي در پايان اظهار كرد: براساس ارزيابي‌هاي صورت گرفته، اداره آسيب‌هاي اجتماعي اداره كل آموزش و پرورش استان كرمانشاه مقام برتر كشور را به دليل انجام كارهاي فرهنگي به خود اختصاص داده است.
در پايان اين مراسم از تعدادي دست اندركاران برگزاري جشنواره نوجوان سالم تقدير شد.
۷۴۵۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • آموزش و پرورش كرمانشاه
  • سلمان محمدي

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست