اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / آمادگی کشاورزان ایرانی برای کمک به عراق

آمادگی کشاورزان ایرانی برای کمک به عراق

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

به گزارش ایرنا، هاشم پیراینده روز چهارشنبه در جلسه دیدار تجار کرمانشاهی با تجار استان ذی قار عراق که در اتاق بازرگانی برگزار شد، اظهارامیدواری کرد که زمینه گسترش روابط تجاری بین ۲ کشور بیش از پیش فراهم شود.
وی اعلام کرد: استان کرمانشاه در زمینه تولید قطعات خودرو، مصالح ساختمانی و موارد غذایی استانی توانمند است و می تواند در این زمینه ها با عراق همکاری کند.
معاون بازرگانی رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه به ظرفیت های معدنی کرمانشاه اشاره کرد و گفت: در این استان معادن ارزشمندی همچون غیرطبیعی و سنگ معدن وجود دارد که ظرفیت صادرات به عراق را نیز دارند.
پیرآینده کرمانشاه را استانی پیشرفته در بخش کشاورزی توصیف کرد و اظهارداشت: استان ذی قار عراق با توجه به زمین های مناسبی که دارد می تواند در زمینه کشاورزی پیشرفت کند و کشاورزان کرمانشاهی نیز آماده همکاری با این استان هستند.
وی با اشاره به زیرساخت های درمانی کرمانشاه گفت: استان کرمانشاه همچنین می تواند به بیماران عراقی خدماتی همچون جراحی های تخصصی قلب و چشم ارائه کند.
معاون بازرگانی رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت کرمانشاه با بیان اینکه دانشگاه های این استان آماده پذیرش دانشجویان عراقی هستند، گفت: هزینه تحصیل در ایران به مراتب برای عراقی ها ارزان تر از دیگر کشورها است.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اقتصاد
  • کرمانشاه
  • کشاورزی

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست