اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / آمادگی جامعه پزشکی کرمانشاه برای کمک به آوارگان فلوجه
82087793-70749966.jpg

آمادگی جامعه پزشکی کرمانشاه برای کمک به آوارگان فلوجه

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

کمیته حقوق بشر پارلمان عراق روز چهارشنبه از ایران و ترکیه خواست تا کمک های فوری به غیرنظامیان آواره فلوجه ارایه دهند.
دکتر مسعود قلعه سفیدی رییس بسیج جامعه پزشکی استان کرمانشاه در گفت و گو با ایرنا، اعلام کرد که آمادگی اعزام تیم های پزشکی به عراق برای درمان آوارگان درگیری های فلوجه در جامعه پزشکی کرمانشاه وجود دارد.
وی افزود: برای اعزام پزشکان کرمانشاهی به عراق منتظر تصمیم مسوولان کشوری هستیم.
به گفته دکتر حسین کریم رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکنون بیش از پنج تیم پزشکی برای درمان مجروحان جنگی از کرمانشاه به کشور عراق اعزام شده است.
عملیات آزادسازی فلوجه از روز دوشنبه به دستور «حیدر العبادی» نخست وزیر عراق آغاز شده است و نیروهای نظامی، نیروهای مردمی (الحشد الشعبی) و عشایر عراق در این عملیات مشارکت دارند.
شهر فلوجه در ۶۹ کیلومتری غرب بغداد، اولین شهر عراق است که زمستان سال ۲۰۱۴ به اشغال تروریست های داعش درآمد و یکی از دو پایگاه اصلی باقی مانده این گروه تروریستی در عراق است.
نیروهای عراقی تاکنون موفق شده اند تا مناطقی از جمله شهر الکرمه در شرق فلوجه و منطقه های الشهابی، کارگاه الشتایکر، منطقه اللیفیه، مخازن الکرمه و کارگاه سیمان روستای البوعوده، جملیه، کارگاه روغن شامپو و البوحدید را در جنوب الکرمه آزاد کنند.
گروه تروریستی – تکفیری داعش از غیرنظامیان این شهر به عنوان سپر انسانی استفاده می کند که همین موضوع روند عملیات را کندتر کرده است.
۷۴۴۵/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعي
  • كرمانشاه
  • فلوجه
  • عراق

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست