اخبار مهم
Home / اخبار استان کرمانشاه / آتش در جنگل های گیلانغرب دوباره شعله ور شد
82158812-70882299.jpg

آتش در جنگل های گیلانغرب دوباره شعله ور شد

به گزارش کرمانشاه پست به نقل از خبرگزاری ایرنا:

کرم محمدی پنجشنبه شب در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: عصر امروز آتش در بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی جنگلی و مراتع این شهرستان پس از ۱۵ ساعت تلاش بی وقفه نیروهای امدادی و مردم مهار شده بود.
وی افزود: دومین مرحله از وقوع آتش ساعتی قبل در همین منطقه بخاطر وزش باد روی داد که این امر باعث شعله ور شدن گیاهان خشک و درختان نیم سوخته شد که مهار حریق توسط نیروهای امدادی و مردمی بسرعت آغاز شده است.
محمدی تاکید کرد: ساعت چهار بامداد امروز حریق در این منطقه آغاز شد و پس از ۱۵ ساعت تلاش بی وقفه در ساعت ۱۷ عصر مهار شد ولی بیش از ۱۰۰ هکتار جنگل و مرتع منطقه هاربرو در ارتفاعات مشرف بر منطقه گلین از توابع این شهرستان در آتش سوخت.
وی یادآور شد: هم اکنون هشت گروه شامل نیروهای امدادی و خدماتی، نیروهای دستگاه های عضو مدیریت بحران به همراه نیروهای مردمی در محل حادثه مشغول اطفای حریق هستند.
فرماندار گیلانغرب اضافه کرد: جنگل های منطقه هاربرو چهار هزار هکتار وسعت دارد که با از بین رفتن ۱۲۰ هکتار از جنگل های این منطقه، خسارت زیادی به محیط زیست و منابع طبیعی این شهرستان وارد شده است.
وی گفت: این نهمین مورد آتش سوزی از ابتدای امسال تاکنون در جنگل ها و مراتع شهرستان گیلانغرب است که در هفت مورد آتش سوزی که پیش از این اتفاق افتاده بود در مجموع ۱۱۰ هکتار از جنگل ها و مراتع شهرستان طعمه حریق شده بود.
شهرستان گیلانغرب ۱۷۵ هزار هکتار عرصه منابع طبیعی دارد که ۷۵ هزار هکتار آن جنگل و مابقی آن مرتع و نیزار است.
گیلانغرب با بیش از ۷۲ هزار نفر جمعیت در غرب استان کرمانشاه واقع است.
۷۰۷۹/۷۳۹۸/۸۰۶۶

انتهای پیام /*

  • اجتماعی
  • آتش سوزی
  • جنگل
  • حوادث

ارتباط با سردبیر: newsroom@irna.ir
منبع خبر: خبرگزاری ایرنا

می فایل سایت خبری کرمانشاه پست